Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Temmuz '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
91
 

Yalnız Adam..

Bir adam gördüm; bitkin yorgun ve de kırgın nasırlı elleri, çökmüş yüzü çektiği acıların, yalnızlığın, kimsesizliğin, çaresizliğin kanıtıydı ,bir adam gördüm; nazlanacak  kimsesi olmadığı için, anlatamadıklarını yüreğine hapsetmiş ,çektikleri yüzüne yansımış acılarını gözlerinden akıtan ,halini soranlara 'iyiyim' derken dudakları titreyen bir adam gördüm.

Eşinden, dostundan, akrabasından, evlatlarından binlerce kez en acı tokadı yemiş, boynu bükük garip bir adam gördüm ,hani o güzel şarkı der ya 'alnına koyarken veda busesi bu öksüz tavrını takmayacaktın' işte tam bunları bana yaşatan bir adam gördüm, veda ederken başı aşağıda çaresiz ,kimsesiz boynu bükük, gözleri dolu ,dolu öksüzlüğün en dibinde yetimliğin en berbat halinde bir adam gördüm. Yandım kavruldum boğazımda düğüm,  düğüm olan.

Çığlıklarım, gözlerimden akan yaşlar ,beni acıların en derinine götürdü tüm bedenimi alevler sardı, bende çaresizdim onun karşısında. Döndüm, tekrar bakmak istedim gözlerine ama o gözler de sadece ve sadece yıkılmışlık terk edilmişlik vardı evet bir adam gördüm; kaderine boyun büken acılarını kendine bile söyleyemeyen öksüz yetim çaresiz yalnız bir baba gördüm, yandım yandım yandım...........

papatya altı yüz elli bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 262
Kayıt tarihi
: 22.06.10
 
 

1981 Kars doğumluyum. Evliyim ve dünya tatlısı iki tane oğlum var. Okul yıllarımdan bu tarafa içi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster