Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Eylül '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
650
 

Yalnızlığım...

Yalnızlığım...
 

Yalnızlık hüzün değil ki...


Yine yalnızım desem, değil. İçim yalnız; kalbim ve ruhum. Çevrem kalabalık oysaki. Neden bu yalnız hissedişler ve dünyada bir başına kalmışlık duygusu bilmiyorum. Bir yerde kırıldı çevremle bütünlüğüm ve bir türlü bütünleşemiyorum. Zaman zaman bir arada oluyorum eskisi gibi hepsiyle insanlarımın ama birşeyler eksik hep. Olduğum gibi görünemiyor göründüğüm gibi olamıyorum. Ayrıştım kaldım öylece. İki farklı hayatı birden yaşar ama hiçbirinin hakkını veremez gibiyim.  

Gece yastığa başımı koyup yüzümü sana döndüğümde gördüğüm sevdiğim adam değil artık biliyor musun? Bilmesen de azıcık bişeyler hissetmiyor musun? Nefesin yüzüme vurdukça rahatsız ediyor kokusu ve yemek yerken çıkardığın sesler deli ediyor beni. Dokunsan ellerin çok ağır ve hiç özen göstermediğin bedenin. Kaçsam kırılıyorsun kaçmasam ben parça parçayım.

Kendimi çok uzaklarda hayal ediyorum bir zamandır. Yalnız kendimin olacağı bir yaşamın içinde. Salonuma bir koltuk alıyorum, saksı içinde çiçeklerim, en sevdiğim albümlerle doldurduğum CD'liğim, tek kişilik yatağım ve mutfakta tek bir sandalyem olacak. Kapının tek bir anahtarı ve hep bende kalacak.

Canım istemezse ne yemek yapacağım ne de toz alacağım. Kimse istiyor diye kalkıp giyinmeyeceğim o evde. Sabahtan akşama pasaklı pasaklı oturacağım pijamalarımla. Canım ne isterse giyeceğim işe giderken ve çıktığımda işten koşa koşa eve dönmem gerekmeyecek. Sadece kendim için alacağım sebzeyi/meyveyi. İstediğim saatte yiyip istediğim saatte yatacağım. Uyuyamazsam kalkıp rahat rahat dolaşacağım evimde kimseye neden uyuyamadığımı anlatmak zorunda kalmadan.

Kalabalıklar içinde yalnızım ya ne zamandır gerçekten yalnızlık istemekten mi acaba. Bir başına kalmaya özlem. Hiç yaşamadığım bana özgürlükle özdeş gelen bu hayatı hayal ediyorum. Yapabilir miyim bilmiyorum. Ama zaten gerekli cesaret te yok içimde. Belki artık çok geç.

Sadece hayalini kurduğum ve günlük hayatımdan tat almamı engelleyen zehirli bir özlem bu. İçin için kemiriyor beni. Neden bilmiyorum, nasıl geçecek onu da. Umarım bende çok fazla hasar bırakmadan atlatacağım bu bunalımlı dönemimi.

Çok özel oldu kusuruma bakmayın ama bunları başkasına da anlatamazdım ki... 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet ruhumuzdaki yalnızlıklar bunlar. yapmak isteyipde yapamadıklarımız! Hayallerde yaşatıp da bir türlü gerçekliğe dökemediklerimiz! Güzel anlatmışsınız... Yüreğinie sağlık!

Aysen Ce 
 07.12.2010 13:06
Cevap :
Yorumunuza teşekkürler. Kendimizi zaman zaman, hatta uzun zaman aksine inandırsak ta aslında tüm ruhlar yalnızdır. Değil mi? Kabullenmek zor geliyor sadece...Yalnız mutluluklar diliyorum tüm ruhlara...Yalnızken mutlu olabiliyorlarsa mutluluk ta verebilirler kanımca...Sevgiler...  07.12.2010 13:48
 

öyle güzel bir yazı olmuşki çogu insanın yaşayıpta anlatamadığı duygular bunlar, bayan yada erkek demiyorum çünkü her iki tarafta yaşıyor bunları, çevremde birçok kişi aynı durumda belkide bende budurumun içindeyim istemesemde, bir evin içinde yaşayan iki yabancıya dönüşüyor insan zamanla, ilk başlardaki sıcacık sevgi zamanla eriyip gidiyor, hani nerde o uğrunda herşeyi göze alabileceğin insan,sanki yerini bir yabancıya bırakıyor..... tartışılacak bir konu aslında yorumlarla anlatılacak bir şey değil.ama çok güzel bir yazı olmuş, teşekkürler..

resulto 
 08.10.2010 8:14
Cevap :
Beğenmenize sevindim. Ve haklısınız konu uzun uzun tartışılacak gibi. Ama bu tartışmadan bir sonuç çıkacağını da sanmıyorum. Belki de her şey gibi evliliklerin, ilişkilerin de bir ömrü vardır ve ne yaparsak yapalım sona ermeleri gerekiyor. Biraz karamsar da olsa fikrim bu. Tazeliğini yitirmeyen aşklar kavuşulamayan aşklar...Yorumunuza teşekkürler ve sevgiler...  09.10.2010 11:12
 

Dalıp gitmişiz özlemden öteye Zehirdir yanlızlık, bilinir. Oysa gerçekten yaşam yanız değidir ki ......Ruhundur senin yoldaşın.. c.d.

dcc 
 23.12.2009 13:37
Cevap :
Ruhumuz ve ötesinde bir kıyısı olduğumuz bütün varken yalnız olmak mümkün mü? Bedeni yalnız bırakmak mı kasıt?..Belki...Dinlensin bir başına...Paylaşmadan kendini hiçbirşey/hiçkimseyle... İlginize ve yorumunuza teşekkürler...  23.12.2009 15:44
 

Güzel düşlerin kadını,hiç bitmiyor içimizdeki yalnızlık.Hem bir kadını en iyi yine bir kadın anlar.Sen güçlü ol ve ayakda kal.Seni kimse yıkamaz.Şu günler çabuk geçer.Mutluluğu ve iç huzurunu bulman dileyiğle.Selamlar...

çalıkuşu 
 29.09.2009 10:13
Cevap :
İçimizdeki gücü keşfedene kadar epey sürünüyoruz ama arkadaşım. Mutluluk sanırım hep içimizde o güçle beraber. Zamanı gelmeden ortaya çıkmıyor sadece. Güzel dileklerin için teşekkürler. Sevgiyle kal...  29.09.2009 11:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 53
Toplam yorum
: 77
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 470
Kayıt tarihi
: 03.07.09
 
 

Balık burcunun tüm özelliklerini taşıyorum. Duygu dünyasında yaşıyorum. Gerçekler çok ağır geliyo..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster