Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mayıs '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
526
 

Yalnızlığın zaferi!

Yalnızlığın zaferi!
 

Resim: Milliyet fotogaleri.


Bir amaç uğrunda savaşırken çok zordur hayat.

Yan gelip yatamazsın. Elinden gelmiyorsa amacına ulaşmak rahat rahat uyuyamazsın. Dualarla güçlenirsin, herşeyi göze alırsın söz konusu haytınsa... Zorluk çekersin kimi zaman. Sırtına çok ağır yükler alırsın. Sorumluluğun dağlar gibi ağırdır. Çünkü söz konusu senin hayatındır. Engeller çıkar önüne aşmaya mecbur olduğun. Tek başınasın üstelik. Yıllara meydan okurcasına geleceğin için çabalarsın. Her geçen gün amacına bir adım daha yaklaşırsın.

Ama bazen olur ki umutsuzluğu kapılırsın. Kapatırsın hayata ve insanlara tüm kapılarını. Kimseyi görmek, duymak ve kimseyle konuşmak istemezsin. Umuduna koşarken yanında olmayanlar, mutlu olmanı istemeyenlerdir. Eğer hedefine vardığında onları geçeceksen, her biri bir engel koyar önüne. Aşmak zorundasındır her engeli, kimin koyduğu önemli değil. Söz konusu hayatınsa varmak zorundasındır hedefine.

Bir de senin mutlu olmanı gerçekten isteyenler vardır ama sanma ki sana yardım edecekler. Onlar sadece senin mutlu olmanı istemekle yetinirler. Çünkü herkes kendinden sorumludur. Sen de öyle. Hayata yalnız geldiysen, birileriyle birlikte yaşasan bile yalnızsındır aslında. Çünkü hiçbir sevgi olumsuzluklar karşısında yara almadan ayakta kalamaz. Senin sevgin de öyle. Sen de seversin ama sevgin yaralıdır. Bitmez, tükenmez ama gücünü yitirir sadece. Sıcaktan solan bir gül gibi, yok olmaz ama rengini kaybeder çaresizce.

Çektiğin zorlukların ve acılarının bedeli ödenemez belki. Kimseye soramazsın onların bedelini. Hakkın vardır aslında hesap sormaya ama hesabını soramazsın işte. Bir değildir, belki binlercedir zorda kalmanın sebebi. Bir kişi değildir, belki onlarca kişidir senin zor durumda kalmanın nedeni.

Dilin söylemez olur. Konuşkan adam sus pus olmuştur. Gülersin. Bazen acırsın geçmişteki hallerine bazen de karşındakinin haline. Alay edercesine değil, insanlığına acırsın karşındakinin. Bir çift söz sana vaciptir ama kader senin yerine sözünü söylemiştir zaten ona. Gerek yoktur onun için dudağını oynatmaya.

İşte böyle arkadaş! Eğer bir hedefin varsa, amacına ulaşmak senin için çok zorsa, bil ki yalnız savaşırsın amacın uğrunda. Ve gün gelir ellerinle tutunursun hayata. Mutluluktan uçarsın adeta. Kazanmışsındır çünkü. Belki senin bu kazançların pek çoğu için oldukça önemsizdir. Neşeni kınarlar, bazen de kıskanırlar. Ama sen onlara aldırma arkadaş! Mutluluğunu doya doya yaşa!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 302
Toplam yorum
: 208
Toplam mesaj
: 64
Ort. okunma sayısı
: 1066
Kayıt tarihi
: 02.05.07
 
 

"1988 Adana doğumluyum. Oldukça başarılı bir öğrencilik serüvenimin ardından eğitimimi noktaladım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster