Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '21

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
25
 

Yalnızmıyız?

Yalnız yaşamak bazı insanlar için kabüs gibidir asla yalnız yaşayamazlar. Oysa yalnız yaşayan insanlar güçlü olan ve kendilerini güçlü hisseden insanlardır.

Yalnızlığı bazı insanlar kendi seçer, bazıları ise başkalarının çıkarları doğrultusunda gelişen olayların tezahürü şeklinde gelişerek tıpkı frizbi gibi fırlatılıp yalnızlığa taahütlü posta ile gönderilir. Amaçları yaşam hakkını elden almaktır. O denli önem arz eder onlar için. Tıpkı kapitalizmin gölgesini satamadığı ağacı keser misali atar damarınızdan kesmeye çalışırlar.

Asıl önemli olan yalnız hissetmemektir. Özellikle kendinizi kalabalık içinde yalnız hissediyorsanız durum vahim azizim.

Yalnız yaşarken iyi insanları ayırt ederek o insanları kendinize yakın hissedebiliyorsanız yalnız değilsiniz demektir. Bebekleri hayvanları ağaç deniz toprak böcek ve tüm canlı cansız varlıkları yaşamınızın ve vuslatınızın bir parçası olarak görebiliyorsanız ve de olmazsa olmazlarınızsa yalnız değilsiniz. Hele dünyadaki tüm insanları birer sanat eseri olarak yorumluyorsanız tereddütsüz kalabalıklar içinde boğuluyorsunuz demektir.

'Ayırt' dedim de, size değer veren ve değer vermeyenleri ayırarak herkesi hak ettiği yere koymanızı öneririm. Bunu yaptığınız zaman kendinize yeni bir denge sağlamış olursunuz. Hatta kendinize yeni bir kalite getirmiş olursunuz.

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 2316
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster