Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '14

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
190
 

Yamyamız Biz Yamyam

Yamyamız Biz Yamyam
 

Yeminle söylüyorum, sabahları artık haber okumak, dinlemek istemiyorum. Ruhumu kararttınız artık, bi yeter, bi dur. Yok böyle bir yamyamlık! 

Allah encamını hayra tebdil eylesin. Tam da böyle bir durumdayız. “Allah sonumuzu hayır etsin”. Ahvalimiz hal değil, gidişat ise hiç hayra alamet değil.

Şiddet, şiddet, şiddet…haberlerde sadece şiddet var. Kadın güpegündüz parkta 15 yerinden bıçaklanmış, ölmüş. Evlenme teklifini reddettiği bir manyak tarafından. Her gün baş sayfada öldürülen kadınlar, kaçırılan ya da tecavüze uğrayan çocuklar, genç kızlar. Bir de başımıza bonzai illetini sardırdılar, patır patır gidiyor gençler.  

Ya IŞİD, ya futbol, ya iş kazası, ya da magazin rezaletleri. Kusturan diyet önerileri, onu yiyin, bunu yemeyin. Adaletsizlik diz boyu!

Öffff yeter artık yav! Sabah sabah hiç mi güzel, iyi şeylere uyanamayacağız.

Yamyamız biz yamyam…şiddet yediğimiz ekmeğe, içtiğimiz suya bulaşmış. Doğrular, eğriler birbirine karışmış, şirazemizden çıkmışız bizDikişler her bir yerden patlıyor, yamanacak gibi değil.

Ölümlerin siparişle ısmarlandığı bir zaman dilimindeyiz.  Her adımımızda karşımıza kan, şiddet, sapıklık  çıkıyor.

Benim hiç umudum yok…Kaç kuşak böyle heba oldu gitti. Kimse birbirine güvenmiyor, sürekli bir kavga hali. Herkes kendin haklı ve doğru görüyor.

Bu dramatik çözülmeyi nasıl atlatacağımız meçhul !

Öylece seyrediyoruz yamyamlığımızı!

Vallahi billahi ben sıkıldım artık bu memlekette yaşamaktan, üstelik korkuyorum...
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Serzenişler ve şikayetler yerinde ancak ne var sorunu "yamyamlık" olarak betimlemek bana göre çok yanlış. Öyle ya o kadını 15 yerinden bıçaklayarak oturan adam oturup kadını yememiş. Sorun senelerdir yazdığım gibi saçma sapan kültürlerle beslenen neslimiz giderek dünyaya yabancılaşıyor, aptallaşıyor, davranış bozuklukları sergiliyor ve haliyle de şiddete başvuruyor. Korkmasına korkuyoruz ama olan bitene hiç şaşırmamak gerekir çünkü ektiklerimizi biçiyoruz. Çok renkli, çok sesli kültürün doğal son demlerini yaşıyoruz ve bence fazlasıyla hak ettik, fazlasıyla müstehakız. Şom ağızlılık etmiş olmayayım ama bunlar daha iyi günlerimiz, yakın bir gelecekte polis devletinde yaşayacağız ama buna rağmen sokağa çıkmaya cesaret edemeyeceğiz. Sevgi ve selamlarımla

Matilla 
 22.09.2014 9:21
Cevap :
Yamyamlık mecazi olarak kullanıldı...ahvalimizi anlatacak başka kelime bulamadım:) teşekkürler.   23.09.2014 7:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 476
Toplam yorum
: 2871
Toplam mesaj
: 123
Ort. okunma sayısı
: 2303
Kayıt tarihi
: 10.07.08
 
 

Çok eskidendi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster