Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
254
 

Yandık biz!

Yandık biz!
 

Internetten alintidir


Şimdi bizim ihmal olduğunu bildiğimiz gerçeği birileri kader diye adlandıracak, ve yine hiç bir denetim söz konusu olmayacak Aladağ’daki benzeri yurtlarda. Gerçekten Allaha emanet yaşıyor o çocuklar orada bu çok belli.

Kimse de çıkıp bu bizim ihmalimiz demiyor, aslında yüzü kızarmaz o çok bilenlerin fakat yine de kimse sorumluluk almıyor, bu saatten sonra yiten canları kurtaramayız belki ama aynı şeylerin tekrarı engellenebilir. Ama kim yapacak bunu orası muamma.

Ben o yangında kaybettiğimiz meleklerimizden özür diliyorum, bardağa çay koyarken ayağıma damlayan bir damla kaynar su yüzünden attığım çığlıklardan dolayı, özür diliyorum parmağımın ucu ütüye değdiğinde dolan gözlerim yüzünden, ama en büyük özrüm sizi koruyamayışımıza kızlar..

Onların yüzü kızarmaz ancak ben utanıyorum, sizin başarılı birer öğretmen, doktor, mimar en önemlisi birer iyi insan olduğunuz haberlerini almak yerine cayır cayır yandığınız haberini almış olmaktan utanıyorum..

Sizinle birlikte yandık biz, ama bunu söylerken bile utanıyorum, acınızı dindirememiş olmaktan fazlasıyla utanıyorum..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

En büyük özrüm sizi koruyamayışımıza kızlar...

Kerim Korkut 
 14.01.2017 17:28
 

Aileleri şikayetçi olmamış, bu işten bir şey anlamadım.

Kerim Korkut 
 11.12.2016 0:23
Cevap :
Anlaşılır gibi değil ki. Sesleri daha yüksek çıkacağı yerde, susuyorlar..   17.12.2016 3:44
 

Kıymetli yazarımız Sayın, Gözde Kayış: Aladağ'da henüz baharını yaşamakta olan çağa yaştaki canlar yanarak bu dünyadan göç ettiler.Bu canların neden oraya gönderildiğini anlamış değilim.Fakirliğin gözü yok ki kör olsun.Yüreğinde merhamet ve acıma hissi var olan insanın yüreği yerinden sökülüyor, akıl duruyor,gözler kararıyor, dünya insanın başına yıkılmış oluyor.Onları Melekler karşıladı.Yüce Allah onları baharın baharıyla cennette yaşatsın.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 03.12.2016 16:51
Cevap :
Ben de anlamıyorum o kızlar neden oradaydı, neden kullanılabilir halde bir yangın merdiveni yoktu, insan hayatı neden bu kadar kıymetsiz, bu kadar ucuz gerçekten anlayamıyorum. Yüreğimde büyük bir yangın, ruhumda derin acılarla her bir meleğimiz için ayrı ayrı gözyaşı doktum. Dilediğiniz gibi mekânları cennet olsun, orada huzur bulsun, ömürlerinin baharı küle dönen canların.. Saygılar, sağlık ve huzurla kalın..  05.12.2016 4:28
 

Keşke herkes eşit olsa keşke her mahalleye dört beş cami yerine her köye okul yapilsa keşke fakir ailelerin çocukları yurtlarda kalmak zorunda kalmasa!!! Keşke devletimizin önceliği önce kendi vatandaşı olsa! Makam araçları, devlet binalari kadar okullar, ve yurtlar da yenilense! Keşke maden ocaklarında yaşam odaları olsa!Keşke hep gariban çocukları şehid olmasa! Keşke...bu fitrat her şeye çare olmasa! Keşkeler bitmez! Acının tarifini bulmaktan yorulmuş bir milletiz! Başımız sağ olsun!

Kendine Münhasır 
 01.12.2016 15:16
Cevap :
Keşke ablacığım, saydığın tüm gereklilikler yerine getirilse keşke.. Memleketimizde insan hayatı bu kadar ucuz olmasa keşke.. Böyle acıların üzeri kader denilerek bu kadar kolay örtülmeye çalışılmasa. Daha nice keşke ile başlayıp veya biten cümle çıkar ablam, çünkü yanlış olan çok fazla şey var, farklı olması gereken çok fazla şey... Yorumun öyle sağlam, öyle doğru mesajları içeriyor ki, teşekkür ederim, susmadığın için, içinden geldiği gibi sansürsüz bir şekilde kendini ifade edişinden ve güzel kalbinden öpüyorum seni..  03.12.2016 2:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 456
Kayıt tarihi
: 30.09.15
 
 

Dokunduğu her hayata iyilik katmayı hedefleyen bir pedagog adayı. 1993 Kopenhag doğumlu bir deli...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster