Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

AYFER AYTAÇ GAZETECİ YAZAR

http://blog.milliyet.com.tr/ayferaytac

03 Ağustos '21

 
Kategori
Doğal Hayat / Çevre
Okunma Sayısı
102
 

Yandık Yanacak Kadar

 
HER TARAFI YAKIYORLAR, DÜNYAMIZI KARARTIYORLAR.
YARIN BİR GÜN  İÇTİĞİN SU DA ZEHİRLİ AKACAK.
ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN İNŞALLAH.
 
Yakıyorlar, dünyayı yakıyorlar. Hem ormanları, hem nice canları yakıyorlar. Bu dünya böyle nereye gidiyor? Şüphesiz doğrusunu Allah bilir, bizler bu olup bitenleri kıyamet âlâmeti olarak değerlendiriyoruz. Söyleyecek başka bir şey bulamıyoruz artık. Cennet vatanımızın en güzel köşeleri cayır cayır yanıyor. Bir haftadır güzel yurdumda ormanlarımız yanıyor. İçinde barınan canlar kavruluyor. Bir haftadır yüreğimiz kanıyor, içimiz daralıyor. Yananlar sadece ağaç değildi. Nefesimizi temizleyen oksijendi. Gözümüzü dinlendiren, gönlümüze huzur veren manzaraydı. Bedenimizi dinlendiren, piknik yaptığımız yerdi, kurda kuşa evdi. Bu yangında kurtlar, kuşlar bile öldü. Nice canlılar yok oldu. Nice değerler küle döndü.
 
Yağdır mevlâm Su
 
Ne iyi olurdu şimdi gökten şakır şakır bir yağmur yağıverse, insanlara zarar vermeden sadece yangınları söndürse, yürekleri serinletse, ne iyi olurdu Rabbim mazlum kullarını sevindirse... Yeryüzü cenneti yurdumuzun dört bir yanı ateşle işgal altında, insanlar çaresizcesine koşuşturup duruyor. İnsanlar elleriyle yangın söndüreceğiz umuduyla canlarını bile veriyor. İçinde bulunduğumuz felaket film senaryolarını aratmayacak durumda.  Yavaş yavaş kıyamet kopuyor gibi  Allah içimizdeki günahsızlar hürmetine bize merhamet etsin.
 
Ormanlarımızı kimin yaktığı değil, kimin yaktırdığıdır. Birilerince düğmeye basılmış, insanoğlu zarar görsün istenmiş,  Niyesini Allah bilir, ben yaşayayım sen öl mantığı olabilir. Allah bencillere akıl, fikir, feraset ve basiret versin inşallah.
 
Peygamberimiz hazreti muhammed (sallahu aleyhi ve sellem) buyurmuş: "Yarın kıyamet kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikin."
 
Hazreti Adem'in torunları bu sözü duymuş, haşa Allah'a, peygambere muhalif eder gibi sen kalk yetişmiş ağaçları, var olmuş canları katlet. Değer mi hiç demek lâzım, lakin her yapılan da nihayetinde Allah'ın izniyle yapılıyor. Allah bizim irademizi özgür bırakmış. Dünyada insanoğlu dilediğini yapar, sonunda Allah'a döndürüldüğünde yaptığının cezasını çeker. Kurtuluşa erenler, Allah’a ve Resulüne itaat edip Allah’tan korkan ve sakınanlardır.   [Nur 52]
 
Üç kuruşluk değeri olan şu yalan dünyaya 5 kuruşluk değer verip aldananlardan olmayız inşaallah.Fani olan için neler veriyoruz.Yanımızda ne götürüyoruzun muhasebesini yapmak lazım.Her an hesabımız kesilebilir bu dünyadan.Pir Sultan Abdal çok açık ifade etmiş.O tarafa herşeyi kendimiz taşıyoruz. Cehennem dediğinde dal, odun yoktur. Herkes ateşini buradan götürür. Evet, gözünü hırs bürümüşler yakıyorlar, dünyayı yakıyorlar. Hem ormanları, hem nice canları yakıyorlar.Söyleyecek bir şey bulamıyoruz artık.
 
Temennim bugün güzel bir gün olsun, iyi haberler alacağımız.
Acıların sarıldığı, umutların yeşerdiği, sevgililerin çoştuğu, hoşgörünün dolduğu,duaların yükseldiği, rahmet ve bereketin arttığı, güzel bir gün ve yarınlar dileğimle.Günümüz huzura, yollarımız hayra çıksın. Açtığımız her kapı, hayırlara vesile olsun inşallah ! 
 
Ayfer AYTAÇ
ayferaytac.com
ETEM SEVİK, Halil Güven (Sökeli) bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnşallah Allah yardımcımız olur da bu kara günleri aşarız kardeşim... temennileriniz temennimdir... Selamlar...

Halil Güven (Sökeli) 
 03.08.2021 8:26
Cevap :
Âmîn hocam, duanıza yürekten eşlik ediyorum. Rabbim karanlıklarda bizleri bırakmasın inşallah. Bizleri ve ülkemizi aydınlığa çıkarsın. Size ve tüm güzel insanlara selamlar sevgiler.   03.08.2021 9:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 584
Toplam yorum
: 304
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 186
Kayıt tarihi
: 08.12.14
 
 

Gazeteci-yazar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster