Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
209
 

Yanılsamalarda düş kunduzu - 32

Yanılsamalarda düş kunduzu - 32
 

 

 

Taşıyabileceğimizden fazla yük altında kalmak hayatın bize acımasız olduğu dönemlerden biridir.Geçeceğine inanır, düşeriz zamanın peşine, yürür gideriz hayat yolumuzu.Zaman bizi avutur, oyalar.Yükümüz bir türlü hafiflemez.Yanımızdan yükü olmadığı için, ya da hafif olduğu için hızla geçip gidenlerin zamanla yarıştığını görür, kendi halimizden hayıflanırız.Zaman bizi oyalarken, onlarla yarışır.Her şeyi atıp, kaçıp gitmek isteriz ama yapamayız.Bu yükü omuzlayan bizdik çünkü…

Tutucu bir toplum, toplumsal hareketsizlik sebebidir. Siz taşınmaya değer bulduğunuz her şeyi, gideceğiniz yerde belki gerekir düşüncesiyle, alırken küfenize; entrikalarla, yalanlarla, hilelerle işe yarar olanları size taşıtanlar çoğalır. Sizden önce gidip menzile varmış, çoktan kurulmuşlardır yerlerine.Hayat onlara ne büyük sürpriz hazırlamıştır.

Belli ki çok şaşırdınız.Sakın yanılıyor olmayasınız.Kendi çabaları ile gelmedikleri bu yerde ne kadar kalabilirler? Elbet de hak ettikleri kadar.Bırakın otursunlar humacı kuşları gibi…Nasılsa oynayacakları filmin adı Kölenin Mutluluğu… Oturdukları bu yerin nasılsa kölesi olacaklar. Biri bana söyleyebilir mi? Puta tapmaktan ne farkı var?

ETEM SEVİK, jale kasap bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 244
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 86
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Hepimiz birbirini tamamlayan yazma gayretimizle buradayız. Sizlerle paydaş olabilmek için  Yayınl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster