Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Eylül '08

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
498
 

Yanıtla beni

Yanıtla beni
 

Yanıtla Beni, Suzanna Tamaro’nun 2001 yılında yazdığı bir kitap. Kitabın arka kapağında yazarın köpeğiyle çekilmiş bir fotoğrafını gördüğümde satın almak istemiştim. Fotoğraf dikkat çekmek istemezcesine küçültülerek köşeye eklenmişti. Öyle sıcak geldi ki bana bu kare kadın yazarları okurken aldığım hazzı yetersiz bulamama rağmen “Yüreğinin Götürdüğü Yere Git” kitabının ardından bir şans daha vermek istedim Tamaro’ya. “Yüreğinin Götürdüğü Yere Git” İtalya’da olduğu gibi ülkemizde de oldukça beğenilmişti ama benim için sıradan bir kitap olmaktan öteye gidememişti. Yanıtla Beni’ye verdiğim şans için şimdi mutluyum zira kitapta üç ayrı öykü var, bunlardan bir tanesinin ismi “Cehennem Yoktur.” Bir annenin ağzından yazılmış ve oldukça başarılı. Kitabı seneler evvel okumama rağmen bugün hala bu satırlar aklımda:


“….


Duyduğuma göre bazı anneler kayıt aygıtının bandından çocuklarının seslerini duyabiliyorlarmış. Geceleri teybi açık bırakıyorlarmış ve sabahları tatlı sözler kaydedildiğini anlıyorlarmış. Bazıları da kalabalığın ortasında ya da ansızın bir noktada, yanı başlarında ışıklı bir haleyle evlatları görüyorlarmış.


Bana böyle bir şey hiç olmadı. Oğlum hiçliğin ortasında yok oldu gitti. Benimle hiç konuşmadı, onu hiç görmedim.


Seni bağışlamıyorum ve kendimi de asla bağışlamayacağım.


…”

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Suzanna Tamaro'nun iki kitabını okudum Yüreğinin Götürdüğü Yere Git ve Sevgili Mathilda İnsanın Yürümesini Dört Gözle Bekliyorum. Yüreğinin Götürdüğü Yere Git isimli kitabınıda beğenmiştim ama Sevgili Mathilda İnsanın Yürümesini Dört Gözle Bekliyorum isimli kitap çok daha özel benim için. Belkide evrensel insani sorunlara dikkat çekmesindendir bilemiyorum. Yanıtla Beni'yi de okumak gerekiyor anlaşılan.

aslihanca 
 23.09.2008 17:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 76
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 32
Ort. okunma sayısı
: 1521
Kayıt tarihi
: 10.01.08
 
 

Atatürk'ün; kurduğu Cumhuriyete, komutanlığını yaptığı Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, halkına bellettiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster