Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ekim '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
46
 

Yanlarında olmak!

Daha yirmisinde anne babasından davul zurna ile ayrılıp, yurdun en ücra noktalarında askerlerimiz nöbet tutarken yataklarımızdayız,
Gecenin karanlığında üzerlerine yağmur gibi mermi yağarken uykudayız,
Vurulup toprağa düştüklerinde sokaklardayız,
Cenazelerinde cami havlusundayız,
Ertesi günü yine işimizin başındayız.
Ama gerçekte çoğu zaman onların YANLARINDA değiliz, onlar orada karanlıkta yalnızlar ve tek başlarına kalıyorlar. TÜRK HALKININ DESTEĞİNİ ARKALARINDA HİSSETMİYORLAR.

Bizleri bu mücadelede zaafa uğratan işte bu kısır döngü. Oysa tarih bize göstermektedir ki; milletlerin bireyleri bedenen bir arada olmasalarda fikren askerlerinin yanında olduklarında askeri başarılar gelmektedir. Bu bilimden sanata her alanda böyledir.

G.doğuda yaşananlarda bunun en güzel örneğidir. Bölgede teröre destek veren Kürtler her alanda dağdaki teröristin yanında. Fikren yanında eylem olarak yanında. Küçücük çocuk bile görevinin bilincinde. Büyük bir kararlılıkla inandıkları mücadelenin YANINDA. Molotof atabilen molotof, taş atabilen taş atıyor.

Bunların karşısında güvenlik güçleri hep yalnız kaldı. 40-50 kişi şehrin göbeğini bu sayede savaş alanına çevirebilmektedir. Türk halkı ise olan biteni büyük bir korkaklık ve endişeyle izlemektedir. Çünkü yanlarında olamadıkları güvenlik güçleri her geçen gün daha batağa saplanmaktadır. Halk desteği olmadan güvenlik güçlerinin başarılı olma şansı yoktur. Halkının desteğini hissettiğinde 40-50 kişilik birliklerin 4-5 bin kişilik düşmanı nasıl zaafa uğrattığını Çanakkale' de gördük. Şimdi G.Doğuda bunun tam tersi yaşanmakta ve 200 kişilik terörist grup 1000 kişilik birliğe ağır kayıp verdirmektedir. Acı ama gerçek.

Teröre destek veren Kürtler teröristin YANINDA, biz ise canlı YAYINDAYIZ. İşin sırrı burada gizli. Canlı YAYINA ara verme zamanı artık gelmiştir. Sokakta molotof atana sokağı dar etme zamanı gelmiştir. Güvenlik güçleri 30 yıldır başarılı olamamıştır. Olamama nedenleride budur. Korkaklar ordusu olursanız bir tek cesur insanda sizi sindirmeye yeter.

Artık yeter! Otobüste okuluna giden kızımızı yakmadılar mı, sivil servis araçlarını bombalamadılar mı, çarşıları havaya uçurmadılar mı, veda yemeği yiyen altı kadını güvenlik gücü sanıp taramadılar mı? Bizi uyandırmak için daha ne gerekli? Araplar bile diktatörlere karşı ayaklandı biz ise halen lafla zaman harcıyoruz.

Daha ne bekleyeceğiz, bir gün aynı şeylerin bizlerin başına gelmesini mi?
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 35
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 417
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

1968 doğumluyum. Üniversite mezunuyum.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster