Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ocak '20

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
30
 

Yapamıyorsa yapmayacak

Şu “cesaret” konusunu netleştiremedik…

İnsanların cesur olması gerektiği genel kanaati sorun olmaya başladı çünkü cesur olmamız istenen her şey mantıklı değil.

“Hızlı trene bindim, ne var ki bunda”

Ben binemedim, korktum; bazıları binemeyebilir…

Böyle bir kabul yok, hatta paraşütle atlayamayana bile korkak diyorlar.

Ve sadece birileri/bazıları değil herkes diyor(çünkü öyle inandırılmış/öyle sanıyor), özellikle de kendisi yapıyorsa yapamayanlara dudak büküyor; korkak!

Korkak demeyin, cesaretli değil deyin; ikisi çok farklı.

Tamam biz bazıları gibi cesur bir genetiğe sahip değiliz ki hayati durumlarda zorlayacağız zaten.

Bir kişi bir şeyi yapamıyorsa yapmayacak, başka yöntemler bulacaksınız; cesur olmamak kısa boylu olmak gibi bir şey, yükseğe uzununuz uzanacak.

Ben cesaret gerektirmeyen bir hayatın peşindeyim, bilimimle bunu da sağlarım sizlerin saçma sapan uçan kaçan yapamadığın zaman da rezil olduğun hayatlarınız beni hiç ilgilendirmiyor. Aramızdaki fark ben ölmekten siz ise yaşamaktan korkuyorsunuz. Âlimi yılan ısırmaz, sen yılanla dans etmişsin bana ne! Cesaret herkeste olmaz, bu çok normal bir şey; ama işte bilgisiz insanlar normal görmüyorlar.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bende deli cesareti var ama gondol gibi saçmasapan bir şeye binmek bana göre değil..kim ne istiyor sa onu yapsın ..önemli olan ne yapması gerektiğine toplum mu yoksa kendi mi karar veriyor..giysi alırken kabinden çıkmam yada kabine bile girmeden alırım ..Oysa çoğu kişi saatlerce nasıl durmuş onayının derdinde..Bu insanlar ne yapması gerektiğine nasıl karar verecek ki...sevgiyle kal

jale kasap 
 27.01.2020 10:43
Cevap :
"Kim ne istiyorsa onu yapsın" budur işte. Kimi paraşütle atlar, kimi böcekten korkar. İkisi de normal. İnsanları yapabildikleriyle ölçmeye kalktığımızda ayrımcılık olur. Böcekten korkanın öyle bir yeteneği vardır ki paraşütle atlayanda yoktur. Onun yeteneği ötekinin paraşütü. Bize her şey lazım. Bir şeyi yapabilen yapacak niye yapamıyorsun denmeyecek. Öyle uçuk kaçık cesaretlerim yok ama gerekliyse yaparım. Böyle şeyler bizden istenmeyecek. Ücretini /bedelini her neyse biz karşılayacağız yapabilene yaptıracağız. Kendimizle ilgili olarak mecbur kalırsak yaparız zaten, yapmayıp ne yapacaksın. Kahramanlık denilen kendimizi ateşe atmamız gereken işler de zaten normalde olmaması gereken şeylerdir. Korkmadan ve bedel ödeyip sözde kahramanlık yapmamızı gerektirmeyen bir hayat için çalışmalıyız diyorum.   01.02.2020 11:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5850
Toplam yorum
: 14731
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 638
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster