Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Haziran '19

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
62
 

Yapmacık Zenginlik Yapanlar

Uzun bir süredir gözlemlerimi sizlerle paylaşmıyordum biraz sahaya çıkıp bir süre ne olup bittiğini duymak görmek yerine yaşamayı tercih etim.

Dönüp geriye baktığım zaman epey bir süre beraber olamadığımızı fark ettim bu sure içerisinde öyle garipsenecek öyle yadırganacak şeylere şahit oldum ki bu seneleri bulan uzun süreci sizlere asırlarca anlatabilecek olaylar biriktirdi. Hemen hemen her konuda bir takım tutarsızlıklar ve bunların üstesinden nasıl geleceğimizi aklıma yaşayarak yanılarak bizzat not ettim.

Bugün sizlere bahsedeceğim konu mutlaka yakın çevrenizde tanıklık ettiğiniz paranın değiştirdiği ama asla değişmediğini iddaa eden tipler.

Bu arkadaşlarımız nasıl olduğuna bir türlü anlam veremediğim ama takdiri ilahi diyerek geçtiğim bir şekilde genç yaşta para ile tanışıyorlar daha sonra ‘’alışmadık kıçta don durmaz’’ tabirini yerine getirircesine anlam veremediğimiz bir havalara giriyorlar şimdi bir insan parayı bulup değişebilir yada değişmeye bilir bittabi bu olası bir haldir. Fakat bu arkadaşlar üzerinde aşırı itici derecede sahte bir mütevazilik var ve bu arkadaşlar ile nasıl anlaşacağız nasıl iletişim kuracağız buna bir çözüm getirebilen var mı?

Ben sizlere biraz bahsedeyim genelde bu tipler sizin arkadaş çevrenizde kendi aralarında herkes tarafından tanınır ve ilginçtir ki itibar edilir.  Bu şekilde alıştırılırlar ne yazık ki şimdi siz bu şahıs ile iletişim kurmasanız kendi arkadaş çevreniz tarafından belki de dışlanacaksınız peki ne yapacağız diğer dostlarımız ile aramız bozulmasın diye yalandan bu aptallara mı katlanacağız.

Hiç zannetmiyorum arkadaşlar bu tarz insanlar kimse ile sidik yarıştıramayacak kadar aptal ve basittiler. Çünkü sahte bir durum içindedirler sizin yapmanız gerek ise onları umursamamak olabilir kardeşim tamam anladık ama sen kimsin gibi bazı sert kalıplarda hitabetinizi koruyun yüz vermeyin asla ona ondan aşağıda olduğunuzu belli etmeyin insanlara bu kadar itibar etmeyin zira hiçbirinin 1 kuruş dahi değeri yok seviyorsanız sonuna kadar yanında dost olarak  kalın ama itibar etmek istemediğiniz kimseye de bir gram dahi itibar etmeyin kendinizi aşağıda tutmayın.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 133
Kayıt tarihi
: 06.09.16
 
 

hesap kapalıdır. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster