Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mart '10

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
293
 

Yaprak Dökümü forever

Yaprak Dökümü forever
 

Bitse de gitsek...


Popüler televizyon dizisi: Yaprak dökümü... Bu diziyi bir iki sezon boyunca izledim, takip ettim. Her hafta sektirmeden izlerdim: Severek ve beğenerek... Sonra iç dünyam üzerinde olumsuz etki bıraktığını düşündüğüm için izlemeyi bıraktım. Beni negatif düşünmeye sevk ediyordu. Tespitim buydu. Sanırım kendimi biraz da dizi karakterlerinin bazılarıyla özdeşleştiriyordum. Bıraktım, iyi oldu.

Dizinin senaryosunu yazan ekip üyelerinden biri arkadaşım*. Dizinin ilerleyen bölümleriyle ilgili ufak tüyolar verdi. Bu tüyoları dizinin dikkatli takipçileri ile paylaşmak istiyorum.

12 bölüm sonra: Cem mezarından dirilir ve Ferhunde ile evlenme kararı alırlar.

23 bölüm sonra: Ali Rıza Bey kafayı yer ve travesti olmaya karar verir. Mesleğe konsomatrislikten başlar. Çatı Pavyon’da müşteri kabul etmeye başlar.

42 bölüm sonra: Şevket taksi şöförlüğüne geri döner. Ancak bu sefer ek işi vardır. Aynı zamanda pezevenklik yapıyordur.

57 bölüm sonra: Cem’in babası Hayriye Hanım’a askıntı olur. Sürekli taciz etmeye başlar. Hayriye Hanım savcılığa başvurur. Savcılıktan dönerken araba çarpar kendilerine.

62 bölüm sonra: Ferhunde iyi bir insan olmaya karar verir, tövbe eder ve hacca gider. Günde 5 vakit namaz kılmaya başlar.

73 bölüm sonra: Leyla soğuk algınlığı şikayeti ile gittiği hastanede HIV virüsü kapar ve virüsü kasten Ferhunde’ye bulaştırır. Bunu öğrenen Ferhunde namazı bırakır, Leyla’nın çorbasına siyanür katar. Çorbayı evin küçük kızı Ayşe içer ve zar zor hastaneye yetiştirirler.

81 bölüm sonra: Oğuz tekrar hapishaneye girer. Bu artık normal bir şeydir. Biraz reytingi yükseltelim. Hapishanede tecavüze uğrar.

92 bölüm sonra: Necla kumara verir kendini. Tüm malvarlığını kumarda kaybeder. Biraz da borcu kalır. Cem’in babasına koşar. Neyse bu kısmını yazmayayım.

100 bölüm sonra: Ali Rıza Bey artık profesyonelleşmiştir ve sektörün aranan isimlerinden biridir. Azmi nedeniyle konsomatrislikten terfi ettirilir.

*Yok öyle bir şey.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 75
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 346
Kayıt tarihi
: 22.05.08
 
 

33 yaşındayım. İlkokuldan yüksek lisansa kadar olan bütün öğrenim hayatım İstanbul'da geçti. Şu a..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster