Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '13

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
1441
 

Yaratıcı Olabilmek için Herşeyden Öğrenmeniz Gerekir.

Yaratıcı Olabilmek için Herşeyden  Öğrenmeniz Gerekir.
 

       Yaratıcı Olan İnsanlarımız Her türlü zorluktan kolaylıkla çıkabilirler.Bilgileri sayesinde Fikir üretebilirler ve Yaratıcı özellikleri sayesinde kimsenin görmediği koşulları görebilirler.

     Yeni Fikirler Bilgiden Doğar.Bilen kişi Üretebilir ,düşünebilir,Yenilikler oluşturabilir.İyi bir fikre sahip olmanın en iyi yolu fikir sahibi olmak,bilgi edinmekten geçer.

     Gençlerimiz ne kadar bilgi sahibi olurlarsa hayata bakış açıları o kadar değişmektedir. Yabancı dil bilmek bile kişiyi daha üretken hale getirebilmektedir.Düşünce gücümüzü ortaya çıkarabilmek için bilgileri öğrenerek başlangıç yapmalıyız.

   Okullarda aldığımız Eğitim bize Dünyayı algılamak ve anlamak için kullandığımız kavramları kazandırır.Bu yüzden eğitim döneminide öğretim döneminide dolu dolu geçirmeye gayret etmeliyiz.

   Öğrencilerimize öncelikle zamanınız çok değerli unutmayın ve zamanınızı boş yere harcamamaya gayret edin diyorum.Çünkü arkasından öğrenme ve eğitim süreci gelecek.İlginizi ne çekiyorsa onu öğrenin ve öğrendikleriniz arasında bağlantı kurmaya gayret edin.Her öğrendiğiniz bugün olmasa bile size   fikir üretiminde yardımcı olacak bağlamlardan biri olacaktır.

   Öğrencilerimize soru sorun ,merak edin ,merak ettiğinizi araştırlın .Yaratıcı olma süreci öğrenmek,bilmek ,bildiklerinizi kıyaslamak ,fikir üretmek ,yaratıcı olmak süreci ile devam eder.

      Geniş  düşünmek için farklı bakış açılarına ihtiyacınız vardır. Yani farklı görüşte insanlarla ,kitaplarla  ilgilenin.Farklı ortamları değerlendirin ve nasıllarmış öğrenin.Tek bir fikirde sabit kalmayın.

    Dünyanın değişim halinde olduğunu unutmayın.Herşeyin değiştiğini  ve bu değişimde var olabilmek için öğrenmeniz gerektiğini unutmayın.Yaratıcı olabilecek insanlar değişimi takip eden insanlardır.Bu değişim ve maddeninde değişimini oluşturacaktır.Yaratıcı yapınızla değişimleri bulabilirsiniz.

    Bir zamanlar başarılı olmuş fikirler ,kurallar ve stratejiler bir süre boyunca işlevlerini yitirebilirler.Yaratıcı olanlar budeğişikliği önce fark edenlerdir.

     Kuralları inceleyin,öğrendiklerinizi inceleyin,anormal giden şeyleri bile önemseyin.Değişim her zaman istediğiniz gibi olmayabilir.

    En büyük tehlike Dünyanın değişmediği üzerinde direnmeyin.Değişimi kendi bilginizle öğrenin,kitap okuyarak,internete girerek,belgesel seyrederek. Öğrendikleriniz o kadar işinize yarayacak ki  siz bile şaşıracaksınız.

    Beklenmeyen bilgileri bile önemseyin.Zamanla bilgiler arasındaki ilgi ağı Yaratıcılığınızı ortaya çıkaracaktır.

   Sonuç Yaratıcı olmak istiyorsanınz Bilgi sahibi olun.Okuyun,internete girin,görmediğiniz yerleri görün,kıyaslayın,  Sonuç kendiğinden ortaya çıkacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 285
Toplam yorum
: 189
Toplam mesaj
: 66
Ort. okunma sayısı
: 4000
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

      Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde Fizik öğretmenliği bölümünden..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster