Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '08

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
451
 

Yargı nerden nereye geldi?

Yargı nerden nereye geldi?
 

Yargı siyasallaşmamalıdır.Siyasalllaşan bir yargı ancak kendinden olanlara hizmet eder.


Akp nin kapatma sürecinde birçok sansasyonlar iddialar ortaya atılırken gerçekten ülke halkı yargıya güvenmişti, bugün aldığım bir habere bende şaşırdım haberde AKP kapatılmıyor yalnızca seçimlerde devletten aldığı pay azaltılacak deniliyordu.

Mantıklı düşünmek gerekirse daha düne kadar Cumhuriyet rejimini tehdit ediyor diye AKP'nin kapatılmasını isteyenler bugün nasıl 90 derece geri çark etmişler geri adım atmışlardır. Burada akla gelen tek bir soru var; Amerikanın ve Avrupanın bu konuda ne kadar baskı yaptığı düşüncesidir.

Tabiki görsel basında bu kadar baskıcı yayınların yapılması akla 2. bir varsayımıda ortaya çıkartıyor. Bu kadar terör eylemlerinin ortaya çıkması ile birlikte yargı tehdit mi ediliyor, karar vermekte zorlanıyor düşüncesi kafaları karıştırıyor.

Bir ihtimalde yargıda 6 evete karşı 4 red oyu olmasıda yargı içerisinde düşünce farklılığının olduğunu apaçık ortaya koyuyor. Yargı siyasallaşmaya başlamıştır. O zaman bunca yaygara neden çıkartıldı? Bir avuç suda fırtınalar kopartıldı. Şimdi bütün bunlara sepep olarak da CHP hedef gösterilecektir. Fakat Cumhuriyete sahip çıkın mitinglerini AKP'de düzenlemiştir.

O zaman CHP suçlanmamalıdır. Bunlar bilinçli yapılan provakasyonlardır. Birileri ülkede karışıklık istiyor, iktidar buna çanak tutuyor, oyuna kendiside dahil oluyorsa akla gelen tek birşey vardır; bu karmaşalar Amerika yanlılarının siyasi oyunlarıdır.

Ülke yönetiminde iktidar başarılıydı da karalanmak istendi diye düşünenlerde olacak. Bu düşünce yanlıştır. İktidar halkımıza bir yandan birçok konuda yalanlar söyledi ama sonuç olarak da uyutulan halk kış uykusundan uyanmamıştır. Ülkede yaşanan gerçekleri görmemesi içinde gözler kör edilmiştir. Ülke halkının % 30 nun gözleri kör kulakları da sağırdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 515
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Sinop doğumluyum, ülkesini ve ulusunu seven bir vatansever, her ay devlete düzenli vergisini ödeyen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster