Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
71
 

Yargının asıl yapması gerekenler

Birkaç kişinin bu kadar büyük boyutta işlere girişebilmesi doğru mu ?

Bir savcı ve arkasından bir hakim, TSK da her kademede  40 yıl görev yapmış ve yıllarca Genelkurmay Başkanlığı görevinde bulunmuş, bir orgenerali hapise koyabilmeli mi? Önemli soru bu .

Polisin içine yerleştirilebileceği gibi, yargının içine de köstebek yerleştirilemez mi?

Bu, demokratik cumhuriyetler tarihinde birçok kez olmuş, hakkında filmler çevrilmiş bir konu, yani çok bilinen bir husus.

Herhangi bir demokrasiyi karıştırmak isteyen bir başka rakip devlet örgütü, yıllar önceden  böyle bir organizasyonu  planlayarak  uygulayamaz mı?

Bu güçler tarafından her açıdan desteklenen birileri , yıllar içinde bu tür suçlamalar yapabilecek makamlara gelerek, ülkeyi karıştırmak hatta belki de terör örgütü karşısında güçsüz bırakabilecek  duruma getirebilmek için bu tür  girişimler yapamaz mı?

Devlet güvenliğinde bu kadar üst makamlarda görev yapmış bir kişi söz konusu olduğunda, konuyu bu  yönüyle  inceleyecek ve sonuçlandıracak birileri gerekmiyor mu ?

Bir savcı ortaya çıkarak , yapılmamış bir darbe konusunda suçlamalar yaparak, bu seviyedeki bir insanı hapse gönderebilmeli mi ?

En az 4-5 kişiden oluşmuş bir heyet ancak böyle bir kararı alabilmeli.

Son dönemlerde buna benzer, inanılmaz  tutuklamalar  yaşıyoruz , daha önceki yıllarda bu tür olaylar yaşamıyorduk, öyleyse ya önceki savcılar ya da şimdiki savcılar hata yaptı veya hata yapıyorlar.

Örneğin Fenerbahçeye yapılanlar, sanki GS , BJK , TS v.s. bunlar hiçbirşey yapmıyorlar , hepsi de belki de daha fazlasını  yapıyorlar . Ama sadece FB hapiste.

FB , Sivassporu 4-3 yeniyor, Sivassporun direnişi de ortada ama şike var, TS, Karabük gibi bir takımı 4-0 yeniyor Karabüğün berbat  futbolu da ortada, burada şike yok.  En azından kuvvetli şüphe yok mu?

Bir savcı çıkıyor ve tüm kulübü yerden yere vurabiliyor.

Gücünüz yetiyorsa bu yaptıklarınızı mafia ya karşı yapsanıza .

Binlerce işçi, fırsatçı sermaye tarafından eziliyor. Her sene sözleşmeleri fesh edilip , yeni sözleşmeler imzalamaya zorlanan, her açıdan ezilen işçilere sahip çıkarak , fırsatçı sermayeye karşı dursanıza .

Siyasi nedenlerle haksızlığa uğrayarak, mağdur olanlara sahip çıksanıza.

Kader kurbanı olup fuhuş sektöründe kullanılan binlerce kadına sahip çıksanıza ,

Güneydoğu da kumalık benzeri çağdışı sistemlere karşı birşeyler yapsanıza

Töre ve kadın cinayetleri konusunda etkili kararlar alsanıza

Kısaca toplumda ezilenlere, sahipsizlere  sahip çıksanıza

Yargı konusunda, son zamanlarda İnanılmaz olaylar yaşıyoruz . Ama bakıyoruz ki hep belli hedeflere karşı hareketler, toplumun kanayan yaralarına hiçbir ilaç yok.

Yargıdan çok şeyler bekliyoruz ama, toplumun ezilen kesimlerini koruyucu, onları ferahlatıcı, onları destekleyici hareketler istiyoruz.. Ezen kesimlere, yargının caydırıcı gücünü gösteren, onları insanları ezmekten men edici hareketler istiyoruz.

Türkiye düşmanlarını güldüren, mafia ve kötü niyetli sermayeyi konu dışına iten, uygulamaların bu konuda vereceği hiçbirşey yok.

Aksine insanlarımızı ürküten, gelecekleri konusunda tedirgenliğe iten, mutsuz eden uygulamaların  topluma vereceği birşey yok.

Ne diyelim Allah sonumuzu hayır etsin .

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 94
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 312
Kayıt tarihi
: 23.06.09
 
 

1958 Nisan İstanbul doğumluyum. Ama tatiller dışında İstanbul'da uzun süreli yaşamadım. 1975 yılı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster