Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ekim '06

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
879
 

Yarın aslında dündü

“ Delilik aynı şeyleri aynı biçimde yaparak farklı sonuçlar beklemektir.” cümlesini okuduğumda hem gülümsemiş ve hem de düşünmüştüm.

Bazen aynı hatalarımızı tekrarlayarak defalarca aynı olumsuz sonuçları alarak yaşıyoruz..

Yarın Aslında Dündü ( The Groundhog Day ) isimli filmde Bill Murray’in canlandırdığı karakterin aldığı olumsuz sonuçları anlayıp farklı davranmayı öğrenene dek aynı günü yaşamasını gülümseyerek izlemişsinizdir belki de..

Ama yaşamda hele hele kendi yaşamımızdaki gerçeklik hiçte gülünç değildir elbette..

Peki neden hiç öğrenmeyiz. Bunu niçin yaparız.. Halbuki deneyim eşi bulunmaz , çok etkili bir öğretmendir..

NLP’nin “ Başarısızlık Yoktur , Sadece Geri Bildirim Vardır ” varsayımı çoğu kez başarıda hataya yer yoktur inancıyla yer değiştirmiş haliyle yaşanır.. Ve aldığımız olumsuz sonuçları başarısızlık olarak görür sadece hayal kırıklığına uğrar , endişeleniriz.

Dün yaşadığımız olumsuzluklardan , başarısızlıklardan elde ettiğimiz geri bildirimleri doğru algılamayıp göz ardı ettiğimizde yarınımız dün olmaktan öteye gidemeyecektir.

Yarınımızın dünden farklı olmasını başarmamız dileğiyle..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok iyi bir konuya değinmişsiniz,yüreğinize sağlık.Söyledikleriniz çok doğru.Benim öğretmenim de öyle derdi:"Başarısızlık yoktur.Sadece olayların sonuçları vardır."Aslında bu sözün doğruluğunu çok geçmeden anladım.Yazınızı okumam da bunu pekiştirdi.Bahsettiğiniz gibi olayların sonuçlarına takılıp kalırsak yarınımız dünden farklı olmaz.Ayrıca yazınızın girişinde kullandığınız söz de sanırım ünlü biliminsanı Einstein'a aittir.Tekrar söylüyorum.Çok güzel bir konuya değinmişsiniz.Her şey gönlünüzce olsun. CARPE DİEM:::

Merve yılmaz 
 14.10.2008 8:56
 

Yaşam koçluğu ile ilgili bizleri biraz bilgilendiriseniz sevimirim. Ayrıca reiki üzerine çalışan bir bayan arkadaş da bugünlerde blog yazmaya başladı. Farklı kültürleri bizlere taşıdığınız için teşekkürler. Yeni bloglarınızı bekliyorum.

Kırkında LEVENT 
 22.10.2006 13:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 5212
Kayıt tarihi
: 21.10.06
 
 

Kimya Mühendisiyim. 35 yıldır kimya sanayiinde üretimde çalışıyorum. Kişisel gelişim konu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster