Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1048
 

Yarışmadan sonra olanlar !!!

Yarışmadan sonra olanlar !!!
 

Yaşam, deneme yanılma çarkı !!!


Bir yarışmaya girmeye karar verdim, çok istedim, yarışmaya katılmam gerçekleşti ama istediğim parayı almak gerçekleşmedi. Hayat böyle bir şey deneme yanılma serileriyle devam edip giden, hatalarımızdan ders alarak, yanlışlarımızın farkına varıp yeniden devam etme enerjisini toplayıp, yaşamaya çalışmak...

Yarışmaya katılmak isteyenlere deneyimlerimi zevkle aktarmak isterim dedim ama o kadar enteresan durumlarla karşıkarşıya kaldım ki, toplumumuzdaki insanların akıl ve ruh sağlıklarından şüpheye düştüm.

Bana ulaşan çoğu kişiye yaşadıklarımı aktamaya çalıştım, önerilerde bulundum ama bu bir yarışma, üstelik  heyecan çok doğal bir tepki, benden bilgi almak isteyen adının Canan Sever olduğunu söyleyen biri bana akıl almaz hakaretlerde bulundu." Türkiye 'ye rezil oldun" ,"geri zekalısın hemen intehar etmelisin, ezik gibi çok yaratıcı(  !)  bir dille bana ulaştı, gereken cevabı benden aldı ama kapasitesinin çok sığı olması nedeniyle anlayabildiğini ya da algıladığını zannetmiyorum.

Bana-" şizofren bir tanıdığım var, onun tedavisi için para lazım desem beni yarışmaya kabul ederler mi ?" gibi abuk sorulara muhatap oldum. Aynı kişi tarafından.

Acaba bu deneyimimi hiç paylaşmasaydım, yazmasaydım daha mı iyi olurdu diye düşündüm ama hayata yaşamak, öğrenmek, yaşamı deneyimlemek için geldik,   paylaşarak, öğrenerek, öğrendiklerimizi uygulayarak dolu dolu yaşamamız  gerektiğine inanıyorum.

Herşey  herkes için başıma böyle bir şey gelmez demeyin, neler geliyor neler!!!

Kendimi hala üzmeye devam ediyorum, keşke daha farklı bir soru gelseydi, keşke içinde telefon olmayan şık olan şıkkı söyleseydim diyen bir CD beynimde sürekli dönüp duruyor, atlatacağım bu durumu ama şimdilik takıldım kaldım, kendimi iyi hissetmiyorum, bir de böyle ilginç yarışmacı adaylarıyla karşılaştıkca daha da umutsuzluğa kapılıyorum.

Çok güzel bir şiirle yazımı bitirmek istiyorum:

Dünyada ne var, kendine dert eyleyecek

Bir gün gelecek ki can bedenden gidecek,

Zümrüt  çayır üstünde, sefa sür iki gün,

Zira  senin üstünde de otlar bitecek !!!

ÖMER HAYYAM

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 380
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 2022
Kayıt tarihi
: 09.11.06
 
 

Ben İngilizce öğretmenliği yapan yurdum insanıyım. Yalnız öğrencilerim yetişkin arkadaşlar. Devlet m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster