Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
501
 

Yarışmayalım

Yarışmayalım
 

Milliyet Blog’dan bir e-posta geldi. “Milliyet Blog okurları en iyileri seçiyor!” başlıklı mektupta bir yarışma sözcüğü olmasa da bende bir yarışma duyurusu izlenimi uyandırdı ve rahatsız oldum.

“Bloglarda kalite ve özgünlüğü yükseltme hedefiyle hazırladığımız Milliyet Blog yarışmasında, yazılan yeni bloglar, eklenen yeni galeri ve videolar okurlarımız tarafından değerlendiriliyor. (...) Milliyet Blog, sizlerin özgün ve değerli eserlerinizle en iyiye gidiyor... (...)”

Son cümle en güzel cümleydi, gerçekten en iyiye gidiyor. Burası başka blog ortamlarının sağlayamadığı bir kaliteye sahip. Bu kaliteyi yaratan güzel yazıları yazan biz blog yazarları ve kuralları iyi tanımlayan ve gerektiğinde değiştiren, yeniliğe açık Milliyet Blog yönetimidir.

Ancak gelecek hafta bir yarışma havası olduğunda son hafta içinde çok tartıştığımız manüpülasyon iddiaları yeniden ortaya çıkarsa Milliyet Blog’da moraller yine bozulacak. Bu nedenle oylama kuralları çok katı bir şekilde belirlenmelidir. Oy kullanma her Milliyet üyesi için sınırlı bir şekilde tanımlanmış olmalıdır. Herkes tek oy kullanabilmelidir. Hiç kimse kendine oy verememelidir. Aynı IP üzerinden başka üye adlarıyla da olsa oy kullanılamamalıdır. Bü tür kullanılan oyla değerlendirmeye alınmamalıdır.

Yarışılmayan ortamlar daha güzel olur. Yarışmak bazı değerlerin öne geçmesine neden olur ve güzellikler geri plana atılır. Umarım yanılırım ve Milliyet Blog’un yeni ortamı eskisi gibi güzel şekilde sürer.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yarışmayalım. Maliteyi artıracağına inanmıyorum. Ben yarışmadan daha mutluyum...

Müyesser Saka 
 02.07.2007 18:18
 

Yarışma hırsının güzellikleri geri plana attığı fikrinize katılıyorum.Yarışmadan neler yaşanacak belki de bilinmiyordur.Hep güzel ve kaliteli yazılarla karşılaşmak dileğiyle...

Lavinya 
 30.06.2007 19:51
 

Yarışmak istemiyorum. Ben hiç kimseyi seçmeyeceğim çünkü beğenerek okuduğum onca arkadaşım var asla ayrım yapamam. Hiç kimse de benim yazılarımı seçmesin. Onların da zor durumda kalmasını istemem.

Abla 
 30.06.2007 19:39
 

açıkçası ben e-günlük olarak burda yazıyorum ve herhangi bir beklentim yok. Hayatımız birşeyler için yarışmakla geçiyor en azından burda hırs ve rekabet olmasaydı... Burda mutluyum ve yarışmak istemiyorum, yazdıklarımla ben mutlu oluyorum, beni okumayı seçenler de gülebiliyor, iyi vakit geçiriyor veysa düşünüyorsa ne mutlu bana... Tıklanmayla ilgili olan yazınızı da okudum ve size katılıyorum, bunların önüne geçilmeli ki keyif için burda olanların keyfi kaçmasın

Köşedeki Kedi 
 30.06.2007 18:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2403
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster