Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
2630
 

Yaş 38

Yaş 38
 

38. yaş kutlaması


Yaş otuzbeş! Yolun yarısı

Dante gibi ortasındayız ömrün...

Ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın "Otuz beş Yaş" şiiri bu mısralarla başlar. Benim için yolun yarısını geçeli dün itibariyle üç sene oldu. Üç onluklardan gün aldıktan sonra bir karar alıp, yaş hesabında geceleri saymıyorum aslında. Bu durumda 19 yaşındayım:)

Henüz 15-16 yaşlarımdayken bırakın 38 yaşı, 32-33'ler bile gözümde büyür, etrafımda bu yaştaki insanlara yaşlı gözüyle bakardım.Şimdiyse 38 yaşında olduğuma inanasım gelmiyor.

Ömür böyle birşey sanırım. Her yeni yıla, her yeni yaşa umutlarla, planlarla, kararlarla başlayıp bir sonraki seneye kadar hayat telaşesi içinde tamamlayarak filmi tekrar ediyoruz aslında. Önemli olansa geçen yıllara ve yaşlara neler sığdırdığımız. Kazanılan dostlar,dost sandığımız yitirilen arkadaşlıklar, hayal kırıklıkları, yaşananlardan çıkarılan dersler, geçirilen hastalıklarla kıymeti bilinen sağlık, yeni mutluluklar, yerler, insanlar, kültürler ve bir daha hiç göremeyeceğimiz kayıp giden sevdiklerimiz.

38 yılımı gözden geçirdiğimde yaptığım en iyi şey "kızım":) İyi bir okuldan mezuniyet,iyi bir kariyer ve beraberinde getirdikleri tabi ki önemli. Fakat eksik kalan yanım ancak anne olduğumda tamamlandı. Ailem benim hayattaki şansım:)

Yaşantımızı farklı bir şehirde sürdürme konusu gündeme geldiğinde sevdiklerimle yine bir arada olacağım fikri teselli olmuştu benim için. Gaziantep'e taşındığımda, yıllar önce küstüğüm bu şehirde yaşamaktan böylesine mutlu olacağımı düşünemezdim.

37 yaşımda "Hayat sen plan yaparken başına gelenlerdir" cümlesini deneyimledim. Bu yüzden 38 yaşımla ilgili plan yapmadan akışına bırakmak istiyorum hayatı.Gerçi bir Oğlak burcu kadını için kolay değil ama en azından deneyeceğim.

Yeni yaşımda planlarım yok ama dileklerim var hayattan. Sağlık olmadan hiçbir şeyin olmayacağını öğrenecek kadar yaşadığımdan önce kendim ve sevdiklerim için sağlık, sonra ise huzur, bolca mutluluk, hayatımı daha da keyifli hale getirecek yeni uğraşlar ve dostlar, sevdiklerimle birlikte yeni şehirler ve ülkeler görme fırsatı ve tabi isteklerimi yerine getirmeye yetecek kadar para diliyorum:)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 40
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 584
Kayıt tarihi
: 11.01.12
 
 

Dünyayı güzellik kurtaracak... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster