Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
698
 

Yaşadıklarımı kimse bilemez...

Yaşadıklarımı kimse bilemez...
 

"Bu noktaya gelmek için neler yaşadım, kimse bilemez" diyor. "Ben seni hep sessiz sakin olarak görürdüm, hiç hırslandığını görmedim" diyorum. "Ben yine sessiz sakinim" diyor.

Arkadaşımla aramızda bu konuşmalar geçerken ben sadece sonuca bakmıştım. Sonuç iyi görünüyordu arkadaşım için hatta mükemmel ama o sonuca ulaşmak için neler çektiğini "bir ben bir de Allah bilir" diyordu.

Hepimiz yaşıyoruz aslında bu durumu. Sadece sonuca bakıyor, gemi'nin limanda oluşuyla ilgileniyoruz. Oysa o gemi, limana ulaşıncaya kadar ne çok dalgalar yemiştir, ne çok fırtınalar atlatmıştır. Belki limana ulaşmak için mücadelen vaz geçtiğide olmuştur. Okyanusun ortasında durup batmayı da beklemiştir. Kim bilir belki de umutla okyanusun ortasında durup birinin yardım etmesini de beklemiştir.

Benim gördüğüm ise limanda oluşuydu. Gemi limana ulaştığında karşıdan gören için tıpkı benim yaptığım gibi önemli olan sadece gemi'nin limanda olmasıydı. Oysa gemi ve o geminin kaptanı için kimsenin görmediği haklı bir gururu vardı: Çok mücadele ettim, başardım gururuydu.

31.03.2007

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hayat mücadelelerle dolu ama sonuç iyi olursa ne güzel hüsran olursa da hüzündür bizim için sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 20.05.2008 14:03
Cevap :
İnşallah hayat boyu bütün mücadelelerimiz mutlulukla sonlanır. Hüzünlerimiz daha az olur. Saygılarımla...  22.05.2008 22:23
 

Zaten hayatın kendisi değilimi? Hayat, yaşam içinde kimsenin görmediği sadece yaşayanın görüp, çektiği acılar, sevinçler, mücadeleler vardır. Bunu sadece yaşayan bilir, Çünkü hayat bir tiyatro misali, bir komedyen en acı gününde bile, tüm üzüntüsünü, acısını içeri akıtıp, sahneye çıkmak zorunda değilmidir, çünkü seyirciler onu bekliyor, güldürmek onun görevi, haydi sahne açılıyor..Ağlayan yüreklerimizi bir yana bırakıp, hayatın gülen yüzünü yaşamak zorundayız..sevgi ve saygılarımla..

Mehmet EREN 
 21.02.2008 9:52
Cevap :
Bu yorumun üzerine artık söylenecek söz bulamıyorum. Çok teşekkür ederim sevgili Mehmet ağbiciğim. Bu arada sevindin yine FB için. Bende tebrik ediyorum, sevgiler...  21.02.2008 19:21
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 210
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 4265
Kayıt tarihi
: 16.11.06
 
 

Konya'da yaşıyorum, mühendisim. Ben fazla konuşmayan, daha çok dinlemeyi seven biriyim. Her zaman bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster