Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
2142
 

Yasak kelime:Seks

Yasak kelime:Seks
 

Çocukluğumuzdan itibaren başlar yasak. Önceleri “Hep büyüyünce konuşulur bu konu” diye ertelenir, ama hiçbir zaman yeterince büyümez insanlar. Anneden, babadan öğrenemezsin bazı şeyleri. Bunun için hep eksik kalır bilgileriniz. Ertelenir konuşulması, öğrenilmesi bilinmez bir tarihe kadar. Mecburen başka kaynaklardan öğrenirsin bilmen gerekenleri.

Evlenince biter bu korkaklık diye düşünürsün, fakat bu seferde eşinden korkarsın. “Değişik fanteziler deneyelim, tekdüze geçen seks hayatımızı renklendirelim” demenin diğer anlamlarından korkarsın. “Senden memnun değilim” anlamından ve başkalarıyla deneyim geçirdiğin sanılmasından korkarsın ve içine gömersin o cümleyi.

Gömdüğün o cümle ise sana mutsuz bir evlilik olarak hesap çıkarır. Hesabı hayatın boyunca ödemek zorunda kalırsın veya boşanmak. Sadece bir cümleyi söyleyemediğin için boşanmak.

Evlilik hayatın sarmaşıklı yollarından beraber elele geçmek değil midir? Zorluklara beraber göğüs germek, hayatı paylaşmak değil midir? Öyleyse neden seks konusunda fikirler paylaşılmaz?

Değer mi sevdiğini bir cümle için kaybetmeye? Değer mi sevdiğinle olmana rağmen mutsuz olmaya? Değer mi bu ağır bedellere?

Değmeyeceğini bildiğinize göre her şeyi ama her şeyi konuşun, gömmeyin içinizdeki karanlık zindanlara. Paylaşın sevdiğinizle ve yaşamınızı mutluluk çiçekleri ile dolu bir bahçeye çevirin. Anlayın birbirinizi, mutlu olmak ve sevdiğinizi mutlu etmek için çabalayın.

Korkmayın sevdiğinizi söylemekten, göstermekten. Çiçekler alın, şiirler okuyun. Sevdiğinizin saçını okşayın. Başınızı onun omzuna koyun ve paylaşın, hayatınızdaki her şeyi ama her şeyi… Seks konusundaki düşünceleriniz dahil her şeyi.

Çünkü sevdiğinizi göstermemek sevginizin, evliliğinizin müstakbel katilidir. Görmezsiniz, duymazsınız, ama o daima eli tetikte beklemektedir hayatınızı karartmak için. Hiç ama hiç kaybolmaz, devamlı hazırdır. Katili, hayatınızdan çıkarmanın yolu ise hayatı, seksi, acıları, üzüntüleri, kederleri paylaşmaktır. Sadece paylaşmak.


resim: www.milliyet.com.tr fotogaleri

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

canan hanım çok ilgileniyorum bloklarınızla.2 dakikada bir kontrol ediyorum. yeni blok yazmışmı diye =))) bunu hak ediyorsun. yeni blok ekledim sayfama ama sanırım daha bakmadın. bu arada hürriyet gazetesinin sitesine üyelik yaptığında diğer hürriyet üyeleriyle kişisel sayfam bölümünde mailleşebiliyorsunuz.İstersen bi bak. iyi gelir.

superBoy 
 08.09.2007 9:14
Cevap :
teşekkür ederim. bakacağım. bende biraz önce yeni bir blog yazdım, ama benimkileri epeyce kontrol ediyorlar, yayına almak uzun sürüyor. yarım saat sonra sayfana bakacağım. söz... çok sağol. yorum yazan ellerine sağlık.  08.09.2007 11:41
 

sex,fantaazi,sevgi,saygı.lütfen paylaşalım.eşimizi çok sevelim. gönlün aşkla dolsun taşsın canancım. sevgiler.

superBoy 
 07.09.2007 10:46
Cevap :
Bilmukabele. sağolun. yazılarıma olan ilginiz beni gururlandırdı. şeref duyuyorum. sağolun, varolun. melekler yüreğinizden öpsün.  07.09.2007 11:09
 

Ya da bana öyle geldi. Evet önemli yadsımıyorum ama bence "sex" sadece "en özel" paylaşımdır; diğer şeyleri paylaşabiliyorsan tamam ama yoksa, sexin de önemi yoktur. (Sex için evli olmaya gerek yok çünkü)

derinmavi.. 
 04.09.2007 19:53
Cevap :
çok doğru. bence seks için evli olmak gerekir, evli olmak için ise 2 kişinin birbirini sevmesi sayması gerekir. ama evlilikte seks sorunları zamanla sevgiyi ne yazık ki yok edebiliyor. yorumunuz için çok çok çok teşekkürler.  04.09.2007 20:00
 

Bazı insanar için, birine pek de uzak olamayan iki kelime gibi..Hatta seks için evlenenler bile var :) Bazıları için ise gerçekten birbirine uzak iki kelime :) Değişik gerçekten..Birbirlerinin ilgisizlikleriyle ilgili insanlar niye çoğu zaman evliler arasından çıkar ? :)

Kenan Soyalp 
 01.09.2007 18:28
Cevap :
erkekler genelde seks için evleniyor. duygulara önem vermiyorlar. saygılar, sevgiler. sağolun  01.09.2007 21:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 395
Toplam mesaj
: 247
Ort. okunma sayısı
: 3511
Kayıt tarihi
: 12.08.07
 
 

Yaşadım özgür olduğumu düşünerek... Zincirlerimi görmeyerek... Düşlerim kaldı yadigar... Bir de sevd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster