Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ekim '12

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
278
 

Yaşam belirtisi

Yaşam belirtisi
 

alıntıdır


Gelişini bekliyordum heyecanla. Yakınlaştıkça yer, yer bildiriyordu sms ile. Bana doğru kısalan yollarda büyük mutluluklar vardı bu kez. Biz birbirimizi çok özlemiştik. Kısıtlı zamanlardan zaman yaratmaya çalışır çoğunlukla tadı damağımızda kalan bir sohbet ile vedalaşırdık.

Aynı şehrin içinde olduğumuz halde denk gelmeyen zamansal sıkıntılar yüzünden uzak düşmüştük.

Son mesajı aldığımda balkonda bekledim onu. “Üşüyeceksin” yazdı umursamadım. Huzurun, mutluluğun esintisiydi yüzümde hissettiğim. Beyaz bir araba döndü sokaktan ve karşımdaydı işte özlemim.

Poşetlerini aldım elimden. Birkaç kez merdiven inip çıkmak yordu ikimizi. Sonra akşamın bir saati dışarı vurduk kendimizi. Annem her zamanki şımarıklığımıza alışık gülümseyişiyle baktı ardımızdan.

“Havada bir ferahlık var, huzurun esintisi işte bu” dedim güldü.

Yürüdükten sonra çay içmek için güzel bir cafe de oturduk. Daha doğrusu çay bahçesini andıran sevimli bir bahçede.

Hemen yan yana dizili dükkanlardan renkli sandalyeleri olanı seçtim. Bir sonrakinin kasvetinden uzaktı burası.

O pembe iskemleye oturdu ben turkuvaz. Kırmızı piti kareli masa örtüleri ve renkli iskemleler arasında Bozcaada’yı anımsadım birden. Ve begonvilleri…

İyi ki varsın dedik birbirimize. “Sen olmasan”  ile başlayan cümleler kurduk sık, sık. Korkularımızı, mecburiyetlerimizi, yanlışlarımızı ve doğrularımızı sorguladık.

O Türk Kahvesi istedi bense demli bir çay. “Neden demli?” diye sordu keyfimi tamamlasın diye dedim.

Seyrettim onu yine uzun, uzun. Anneme benzeyen gözlerine ve burnuna baktım. Şakaklarındaki beyazların muntazamlığına, gözlerindeki rahatlamışlığın verdiği sükunete.

Birbirimize ne çok ihtiyacımız varmış meğer.

İnsan farklı uzaklıklarda anıldığından habersiz aynı yüreği bu kadar mı sık anımsarmış?

Ve hayat her yeni sayfa da bu kadar mı mutluluk ve heves getirirmiş insanın yüzüne?

O yüzden demeyin sil baştanlar beni yorar diye. Yeniden başlayan her şey yeni umutlar getirir beraberinde.

Bazen tüm hayatı birkaç poşete sıkıştırıp gidebilmenin özgürlüğünü ister insan. Kendine ait olanları yanına alıp, geri kalan her şeyden kopmak ister.

Ve hayat öyle heyecanlı bir serüven sunmaya başlar ki, sayfaları peş peşe çevirerek okursunuz. Merakla beklersiniz baş rolü olduğunuz romanın gelişmelerini.

Hayatta asıl olan istediğini yapabilme gücüdür.İstedim, denedim, yaptım ve bıraktım diyebilmektir.

Son olarak gördüğünüz herşey yeni bir başlangıcın göstergesidir.

Yaşadığınız her sıkıntı yaşam belirtisidir.

Ve işte yine o çok sevdiğim cümle; “sıkıntılarınızın göğe ulaştığını hissettiğinizde rahatlayın! İyi günlere az kalmış demektir.”

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

MERHABALAR...Sn.MERVE hanım :-)) Önce BAYRAMLARINIZI KUTLAR,size ve sevgili ailenize sağlık,huzur ve mutluluklar dilerim :-)) " Yaşam belirtisi" yazınız çok hoş hele hele gerçektende hayatda asıl amaç istediğini yapabilme gücü ve yeteneğidir insanın..! Hep beraberce (+) Pozitif düşünelim ki arzu ettiğimiz hedefe ulaşmaya çabuk varalım düşüncesi hakim olmalıdır kişilerde :-)) Sevgiler,selamlar ve saygılar sunarım :-))

BEN ve OLTAMA TAKILANLAR 
 25.10.2012 16:52
Cevap :
Merhaba, çok teşekkür ederim. Sizlerden gelen olumlu yorumlar da bir mutluluk belirtisi oluyor benim için.istediğini yapabilme gücünü içimizde bulamıyoruz çoğu kez. bu noktada ertelemeler başlıyor maalesef.selamlar  30.10.2012 14:37
 

Mutlu anlar geçirebildiysen sorun yoktur. Sevgiler...

hssensoz 
 24.10.2012 17:33
Cevap :
Mutluluk eksik olmasın hayatımızdan. İyi bayramlar dilerim...  25.10.2012 9:15
 

Hmm ama teyzeniz ya da dayınız da olabilir tabiii.. şakaklarda kırlar da olduğuna göre, ama farketmez, onlar da kardeş gibidirler zaten.. ha annemizin kardeşi ha bizim, farketmez ki… di mi? Hatta yeğen için de öyledir. Gerçi dayısına teyzesine göre değişir de durum ama, yani benim kardeşimin çocuklarımla yakınlığını düşündüm de şimdi, evet farketmez bence, onlar da kardeş kadar yakın. Ama yine de ne biliiim kardeş azıcık daha öndedir, kim ne derse desin… bence tabii. Ben kardeşimin yerine kimsecikleri koyamam da, Tanrının da (annemin babamın da) “bana” bir hediyesi armağanı gibi görürüm de hep onu, o yüzden böyle düşünüyorumdur belki de. Tekrar yürekten sevgilerimle…

Filiz Alev 
 24.10.2012 7:06
Cevap :
"Anne babanın hediyesi" çok doğru bende öyle düşünürüm onları hep. Teyze-dayı akraba ama kardeş candan bir parça değil mi? bu arada sevdiklerinizle sağlıklı,huzurlu,mutlu bayramlar geçirmenizi dilerim:)  25.10.2012 9:14
 

Bak bunu çok sevdim işte. Hiçbir satıra, ayrıntıya itirazım da yok bu defa :))) Ve de çok sevindim en az sizin kadar. Hiç demeyin sakın, nasıl olur da en az benim kadar sevinebilirsin ki diye, çünkü, ben böyleyimdir işte sevinirim. Herhalde gelen de kardeşinizdi, öyle anladım çünkü satırarasına sıkışmış bir iki kelimeden. Var mı kardeş gibisi yaaa, onlar herkesten hep bir adım önde hep ayrıcalıklıdır. Bir de evlât bambaşka sevilir. Anne de tabii ama o 3. plana düşer "bazı durumlarda" ;) Ama her daim, iyi bir kardeşimiz de varsa, kardeşle "paylaştıklarımız" evlattan da herkesten de daha ötedir. "Bu" zaten onları da bu denli can kılar, uzakta bile olsalar sıcaklıklarını her daim hissedeceğimiz kadar da yakın. Allah herkese de bizdeki gibi, can kadar yakın candan ileri, can ve candan kardeşler nasip etsin. Kardeşiniz olmasam da ben de candan kucaklıyorum... ikinizi birden ve aynı anda üstelik (zihnimde, gönlümde)... Sevgilerimle...

Filiz Alev 
 24.10.2012 6:37
Cevap :
Ağabeydir candır kendileri:)insan hayatında kardeşin yeri hakikaten bambaşka.çıkarsız sevgilerden biri de ana-baba dan sonra kardeş benim için. Bu yazıyı beğenmeniz beni öyle memnun etti ki... sizin itirazlarınıza benim itirazım yok şahsen, çünkü farklı düşünmeye sevk ediyorsunuz. Bazen sizinle karşılıklı sohbet eder gibi düşünüyorum kendimi. O yüzden itirazlarınızda beğenileriniz kadar değerli benim için.   25.10.2012 9:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3227
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1895
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster