Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
438
 

yaşam nehrinde rafting

yaşam nehrinde rafting
 

Zaman inanılmaz bir şekilde akıp giderken, nedense hala “keşke” veya “amann” mantığı içinde debisi yüksek yaşamda sıkışıp kalıyoruz.

Bir çok kişi bu sıkışıklık içinden yavaşça sıyrılmak yerine akıntıya kaptırıyor(uz) kendini(mizi). Dedim ya debisi yüksek bir yaşam içinde, dalgalar, türbülanslar, inişler, çıkışlar ve azgın sular yerine ise acımasız bir zaman.

Unuttuğumuz bir şey var, “bütün nehirler gibi yaşamda çok güzeldir, yaşamında çok güzel ve özel anları vardır, yaşamında içi heyecanla dolu, yaşamında içi zevkle, neşe ile doludur.”

Peki yazdıklarımızla düşüncelerimiz, düşüncelerimizle yaşadıklarımız, yaşadıklarımızla tepkilerimiz uyuşuyor mu? Maalesef! Dedim ya akıntıya kapılmış ve bu akıntının içinde heyecan arıyoruz. Bazen bakar kör, bazen duyar sağır oluyoruz.

Ve bir şeyi unutuyoruz, yaşam içinde “Rafting” yaparken samimiyeti, içtenliği, dostluğu. İnanın yaşam gerçek görüntüsü ile karşınıza çıkacaktır, rüzgarı ile bizlere destek olacaktır. Bu yaşamda bizlere ivme kazandıracak rüzgar ise dostlarımızdır.

Katılır mısınız bilmiyorum ama yaşamı bizlere sevdiren, güldüren dostluklarımız değil midir? Dostluklar ise sahtelikleri hiç kaldırmıyor.

Yeter ki karşınızdakini, bir arkadaşınızı veya dostunuzu oyaladığınızı, kandırdığınızı asla düşünmeyin, merak etmeyin o da sizi sevdiğinden, hala dost olarak gördüğünden sessizdir, hala sizi kaybetmek istemiyordur, sımsıkı sarılmıştır dostlugunuza ve hala kendisi için değerli olduğunuzu, düşündüğünüzden çok daha değerli oldugunu bilin.

Evet, nehrinizi seçin ama gelin birlikte, dostlarla, dostlarımızla birlikte küreklere asılalım.


Resim:www.scoweb.de

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gerçekten yaşam denizinde rafting yapıyoruz. Bu sırada dostlukların değeri anlam kazanıyor. Rafting tek başına bir işe yaramaz ki:) Sevgiler, selamlar

Özlem Akaydın 
 11.01.2008 11:34
Cevap :
rafting ki ne rafting. Parkur harika, doğa, yaşam, sağlık, insanlar ve insanların yarattıkları, sevgiler.  11.01.2008 12:38
 

Dostların bu kadar vurdum duymaz olması bana samimiyetsizlik yada güvensizlik duygusunu hatırlatıyor.Dostluklar karşılıklıdır diye düşünüyorum.Söylenmeyince ya da hissettirilmeyince de ne bilsin , Sevgi ve saygılarımla.:)

ay.şe 
 21.12.2007 22:17
Cevap :
dolu tarafından düşünerek belki de bir düşünceleri vardır diyelim, sevgilerle.  22.12.2007 9:28
 

Dostluk kavramını güzel analiz etmişsin değerli adaşım. Ancak geriye baktığımda gerçek dostlukların çok eskiden kurulmuş olduğunu görüyorum. Zaman içersinde insan gerçek dostlarını çok iyi tanıyor. Sonradan kurulan menfaat karşılığı dostluk gösterileri ise kısa zamanda kendini açığa çıkarıyor. İyi bayramlar, Selamlar...

Erol Özışık 
 20.12.2007 8:21
Cevap :
teşekkürler, hala güzel dostluklar kurulabiliyor aslında, yeter ki içtenlik olsun. Mesela bana da çok uzun bir süre sonra bir dostum fark ettirdi, dostlugun güzelliğini, sevgilerle.  20.12.2007 14:18
 

hep iki el lazımdır karşılıklı çekmeye... İyi bayramlar

kevser şekercioğlu akın 
 19.12.2007 21:55
Cevap :
teşekkürler, güzel bir tespit. o zaman sarılabileceğimiz bir dost eli daha olmalı diimi, sevgilerle  20.12.2007 0:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 629
Toplam mesaj
: 100
Ort. okunma sayısı
: 796
Kayıt tarihi
: 12.03.07
 
 

Hayatta iki şey vardır; masallar ve sonuçlar. (Erol Aslan)      ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster