Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '16

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
55
 

Yaşam Reçetesi

Yaşam Reçetesi
 

Yaşamın tadı


Biraz bundan, biraz ondan derken, nasıl daha sağlıklı, nasıl daha uzun yaşarızın cevabının peşine düşmüşüz. Doktorlar bir çok reçete sunuyorlar.

Hayatın devamı için elbette çok önemli. Zencefilin önemi, zeytinyağının faydaları, başımızın belası kilolar derken herkesin bir reçetesi var.

Doğanın, rüzgarın, karın, yağmurun, soğuğun, güneşin faydaları. Bize nasıl yaşamamız gerektiğini asıl onlar anlatıyorlar. Gece ile gündüz yatmamızı, kalkmamızı, gelip geçen günler ise zamanın hem kıymetini, hem lezzetini gösteriyor.

Biraz doğaya dönük yaşasak mesela tabiatı tanımaya çalışsak. İçimizdeki yılgınlıklardan kurtulmak için mesela lastik çizmeleri giysek, yürüsek öylesine tarlada, bağda, bahçede. Aman canım olur mu şimdi hem çok soğuk hem de bata çıka, ellerimiz, yüzümüz soğukta üşüyecek, bu saatten sonra olmaz, ancak çocukken yapılırmış hepsi bu. Artık büyüdük ya tabiattan uzakta daha sıcak daha rahat yaşam sürüyoruz. Keyifsiz yaşıyoruz ya ne mutlu.

Çocukken arkadaş bulmak zor değil, kimsenin gailesi yok, eğlenmek oyun peşinde olmak. Şimdi ise sevdiğin insanları bulmak, ne zor aynı kafada, aynı ruhtaki insanları bulup iyi vakit geçirmek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 259
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 430
Kayıt tarihi
: 23.04.09
 
 

Merhaba ben Manolya. Edirne doğumluyum. Eğitim'e hizmet ediyorum ve bu yolun gönüllüsüyüm.Şiir yazma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster