Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ağustos '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
567
 

Yaşam tarzı

Yaşam tarzı
 

KARMA PLAJ


Her bir insanın; aile kültürü, aile kültüründen farklı oluşan inancı veya sosyal tercihleri doğrultusunda bir yaşam tarzı oluşmaktadır. Bu doğrultuda Fatih İsmail ağa cemaatinden, Bodrum Türkbükü cemaatine kadar biribrinden 180 derece farklı tarzlar oluşmaktadır. Ki ortak noktada buluştukları Ramazanda oruç tutmak bile olsa; kimi iftarı dergahta açmakta, kimide yine her zamanki gece kulübü resturantında, inanç noktasında buluşmalarına rağmen günlük hayatta iletişim kuramamaktadırlar.

Bu denli; bir tarafın İranı, diğer tarafın Bahama adalarını anımsattığı kadar farkı bir şehre (İstanbul'a) sığdıracak kadar renkli farklı bir sosyal yaşama sahip olan ülkemizde; aslında herbir grup kendi tarzında köyler oluştursa ve kendilerini oralarda yaşasalar daha iyi olmaz mı? diye düşünüyorum.

Aksi durumda mini etekle çarşafın yanyana görütüsü her iki tarzıda rahatsız ettiğini düşünüyorum. Ki kimin cenette kimin cehenneme gideceği de belirsizken; yanılmıyorsam Cübbeli Hoca bu doğrultuda bir yorum yaptı TEKE TEKTE. Her tarz kendi köyünde daha mutlu olmaz mı?

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kerim Korkut'un "bölünmeli hayat" yaşam projesini okuyorum sandım...Doğru akıllar nasıl böyle ayrı beyinlerde aynı şekilde ortaya çıkıyor? Detaylarda fark vardır ama düşünce aynı. Kutluyorum sizi Kadri bey. İnsanlar bu yazıları okuyup kendilerine uygun gelecekler kurmalılar. Modern giyinen tanıdığım bir kız mahalleden çekindiğinden evine girmek için havanın kararmasını beklediğini söylemişti.

Kerim Korkut 
 15.03.2015 14:03
Cevap :
Ortak doğruların olması olağandır:)  16.03.2015 21:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 617
Toplam yorum
: 2082
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1201
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster