Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mart '19

 
Kategori
Yetenekler
Okunma Sayısı
145
 

Yaşama Gücü

Sonra uyanır insan. Vakti dolduğunda apansız açılır gözleri , yaşama. Hiçbir şey bıraktığı gibi değildir. Kaldığı yerden devam edeceğini sanır oysa yeniden başlayacaktır hayata.Biraz yorgun biraz da ağrılıdır  sebepsizlikler diyarına gidip dönmenin sanrısı. Kırılmamak içindi  tüm çırpınışları, kendi kendini incitmişti, değer ölçtüğü mihenk taşlarının sayısınca isabet almıştı  tam da yufka yerinden defalarca. 

Suyu çekilmiş mavi karşılar gelen günü. Griye çalan rengin resmiyeti bakışlarında donuklaşır. Siyah beyaz bir fotoğrafın canlanma telaşına benzer ivedilikle etrafta gezinen sureti. Sonra yağar iner damlaları genzine süzülerek.Suyuna ulaşan her mavi özgürlüğünü kuşanmıştır ya işte öyle. Terkisinden boşanmış koşan atların deli toynakları vurdukça yüreğinde duyumsar ,odur sebebi. Yaşatmak için yaşamak oluruna gelmiştir yeryüzüne, hiç kimse için hiç bir zamana kayıtlıdır aslı.

Lisan-ı aşkın söylemlerinden uzak bir yerden, kendinden kaçmaların bilinmezliğinden döndüren cesaretin açıldığı yerden dökülür suskunluk. Duymaya katlanamadığı için susturduğu insanlık tarihi kadar eski hissiyatın  gem vurma güdüsü bağlılık ve çekim gücüne kapılmamak için değil midir? 

Her insan yaşam üretme bilinciyle doğar. Gem vurma güdüsü ve yaşam üretme bilinci arasında dokunan metoforlardan sayısız hayat hikayesi oluşur. Beklenmek bir sırada birbiri ile karşılaşan insanlar büyük hikayelerin yaratıcısı olurlar. Onların umruna dönen çarkta pek çok insan olgunlaşır.  

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 142
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 98
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Yazmak gönülden çağlayan bir sanattır. Vakti an, mekanı hayattır.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster