Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '08

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
327
 

Yaşama sanatı; Değerini bilin

Yaşama sanatı; Değerini bilin
 

Zaman çok hızlı yetişebilmek için koşmak gerek, sakın yürüme geride kalırsın. Geride kalmak iyi bişey mi, tabii ki hayır. Canlı olup da aynı kalan şey nedir, duran oturan insan, ona da canlı denmez zaten.

Boşver mi diyosun neden insanlar boşverir ya da öyle mi görünmek isterler. Bunun kendilerini güçlü kıldıklarını mı sanarlar. Dudak büküp boşvermek heranlamda hayatı ıskalamak mıdır? Ne alakası var değil mi? Boşverin ya da mış gibi yapın. Ya da yapmayın önemseyin.

Hep kendime yazarım, sorarım cevaplar ararım. Şimdi size yazıyorum sevgiyle hakkıyla. Kaç kişi sorularının cevaplarını buldu. kaçınız, kaçımız kendine ulaştı? Hiç bir zaman sorular tükenmez çünkü canlıyız yaşıyoruz. Yaşayanlar için tabii ki... O yüzden de cevaplar bir yerlerde bekliyor. İnsanız adımız gibi ruhumuz da var. Kaçımız ölmeden ruhuna ulaştı? Ulaşabilen var mı? varsa ona kim olduğunuzu ve sonunuzu sorun. Fazla da sorup da canınızı sıkmayın ama...

Sevgiyle, aşkla, arzuyla, imanla her neye inanıyorsan. Her insan bir görev için burada tek başına, doğarkende teksin. Öleceksin teksin, son değil ama emin ol başlangıç. Değer katmak insanın görevi birşeylere, birilerine, hayata, zamana. Hergün karşılaştığın insanları bir günlüğüne ayırdetmeden düşün. Neden karşına çıkarlar? Sana ne kattılar? Sen onlara ne kattın? Anlamalı ki, bir kimse yoktur bir başkasıyla karşılaşması tesadüf olsun. Herkesin bir diğeriyle olan ilişkisi planlıdır. Birbirlerimizin hayatlarına görevlerimizi tamamlamak için gireriz. Tamamlar gideriz, tamamlar giderler. Sorgulamaya gerek yok. Gözünün önünde ölen yada canı yanan biri sen orda olman gerektiği için hayatına yansıyor.S enin için bir görevi var onu yerine getiriyor. O anda yapacaklarınla da sen onun hayatındakı görevini yapıyorsun karışık gibi aslında ama düzen hiç yanılmadan görevini tamamlıyor. Engel olamassın. Bunlar boşverilmez dudak bükülmez gerçekler. Her öüm bir başlangıç, ölen içinde geride kalanlar içinde.

Yaşadığın sürece değer kat sevgiyle, farkındalıkla yaşamak gerek nedersin?Farkında olmadan ölen milyonlarca insandan biri mi olmak istersin. Yoksa farkında olup değere değer katanlardan mı!. Şu dakika farkına var değerini bil, birilerine değer kat. Önce kendine, eşine işine, çocuklarına hayata...

Değerinizi Bilin!
İnsanlar herşeyin fiyatını bilirler ama değerini bilmezler(Oscar Wılde)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 9
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1090
Kayıt tarihi
: 08.04.07
 
 

Ben Kimim? Herkesin kendisine sorması gereken farkındalık sorusu... Dünya hayatını deneyimleyen, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster