Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Nisan '14

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
145
 

Yaşama veda mı ediyorum. (Bölüm 1)

Yaşama veda mı ediyorum. (Bölüm 1)
 

 Sema o sabah gene çok halsiz kalktı. Geceyi uykusuz geçirmişti. Son zamanlarda midesindeki ağrıdan, hazımsızlıktan dolayı gece uyuyamıyordu. Önceleri yediklerim dokunuyor veya stres sebep oluyor diye üzerinde fazla durmamıştı bu rahatsızlığın ama yaşamını etkilemeye başlamıştı midesindeki sorun.

  İşte dün gece de ağrı ile kıvranmış, en son sabaha karşı yorgun düşüp dalmıştı. Hatta buna bayılmak bile denebilirdi. Oysa ki yemesine çok dikkat ediyordu artık. Daha önceleri iştahla yediği bir çok gıda yerini diet yemeklerine bırakmıştı. Hoş artık eskisi kadar iştahı da yoktu. Bütün bu sorunlara bir de halsizlik eklenince yaşam çekilmez olmaya başlamıştı. Halsiz olmam normal dedi kendi kendine.Ne yiyorum ki halim olsun. Annesi sağlığında  'Bu vücut yakıt olmadan bu yaşamı nasıl götürür.' diye kendisine diet  yapmasını öneren doktorlara cevap verirdi.

  Önce annesini,daha sonra babasını kaybetmişti Sema. Hasta ağabeyi ile yaşıyordu. Ağabeyi doğuştan engelliydi. Annesini kaybedince evin tüm işi, babasını kaybedince yaşamın tüm sorumluluğu omuzlarına binmişti zavalli kızcağızın.

  Yataktan zorlukla doğrulup mutfağa yöneldi. Birazdan ağabeyi uyanır ve acıktım derdi. Semanın hasta olmaya pek hakkı yoktu. Ne kadar halsiz olsa kalkmak ve kahvaltı hazırlamak zorundaydı. Ağabeyinin işleri, evin sorunları onu çok yoruyordu. Bir de yalnız olmanın ve sorumlulukları tek başına yüklenmenin verdiği stres onu yıpratmıştı.

  Üniversite yıllarını düşündü birden. Ne güzel koşa koşa okula giderdi. Güzel kızdı. Siyah saçları, bembeyaz teni, siyah kocaman gözleri ile pamuk prensese benzetirlerdi onu sınıfta. O da bu benzerliği daha da arttırmak için hep uzun ,kabarık etekller, romantik giysiler tercih ederdi.

  Sınıfta ona hayran delikanlılar da vardı ama o hiçbirine yüz vermezdi. Ta ki karşısına Gökhan  çıkana kadar. Bir bahar günü vapura binerken tanışmıştı onunla. Akşam okul dönüşü koşa koşa yetiştiği vapura binerken ayağı iskeleye takılmış ve sendelemişti. O anda onu kolundan tutup yardım eden delikanlı ile vapur süresince sohbet etmiş, inerken de ertesi gün aynı vapurda buluşmaya sözleşmişti.

  Nereden aklıma geldi şimdi Gökhan diye söylenerek çay suyunu ateşe koydu. Sokak kapısından kapıcının bıraktığı ekmeği aldı. Geceden astığı torbaya her sabah kapıcının koyduğu ekmeği aldığında yaptığı  ilk iş, kahvaltıyı beklemeden ekmeğin başına bir parça peynir koyup yemekti. Bu sabah ta aynısını yapmak istedi. Çocukluğundan beri çok sevdiği kabuk ekmek boğazından geçmiyordu sanki. Midemin üstüne bir balina oturmuş gibi, bir kalkıp gitse rahatlayacağım.'diye söylenerek ağabeyine bakmak üzere arka odaya yürüdü.

 Devamı bir sonraki yazımda.

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Canım öykünüz güzel başladı, inşallah Sema'nın yaşamını Gökhan mutlu bir şekilde değiştirir.Vallahi sizin öykülerizin devamını sabırsızlıkla bekliyorum.Öptüm, sevgilerimi iletiyorum.NAHİDE ÇLEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 07.04.2014 19:57
Cevap :
Sevgili Nahide Hanım, öykümün devamını ben de merakla bekliyorum. Zira oturup yazmaya başlayınca sular seller gibi olay şekillenmeye başlıyor. Tabii bu arada kapı ve telefon çalmaması gerek. Beni en iyi sizin anlayacağınızı umuyorum. Sevgi ve saygılarımla  08.04.2014 9:20
 

Merhaba...Sema'nın işi zor, hem de çok zor...Bakalım Gökhan'ın ona bir yararı olacak mı? Selamlar

cdenizkent 
 07.04.2014 14:38
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkürler Sayın Yazarım. Bekleyelim bakalım neler olacak. Saygılarımla  07.04.2014 17:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1032
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster