Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '12

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
3662
 

Yaşamak, Sevmek ve Öğrenmek

Yaşamak, Sevmek ve Öğrenmek
 

Yaşamak, sevmek ve öğrenmek !

''Her güne, kendim, siz ve içinde yaşadığım dünyaya ilişkin yeni şeyler öğrenmeye çalışarak başlayacağım. Böylece, her şeyi yeni doğmuş gibi duyumsamayı sürdürebilirim.

Her güne, birbirimizi daha iyi tanıyabilmemiz için, size üzüntümün yanı sıra sevincimi de iletmeyi düşünerek başlayacağım.

Her günü, her ikimizin de yüzlerce farklı biçimde gelişip değiştiğimizi anımsayarak, sizi can kulağıyla dinleyip görüş açınızı öğrenmeye çalışmayı ve kendi görüş açımı size en az korkutacak biçimde aktarma yolunu bulmayı kendime anımsatarak başlayacağım.

Her güne, bir insan olduğumu ve ben kusursuz oluncaya dek sizin kusursuz olmanızı isteyemeyeceğimi kendime anımsatarak başlayacağım.

Her güne, dünyamızdaki güzellikleri daha çok farketmeye çalışarak başlayacağım.

Dünyada çirkinliğin de var olduğunu biliyorum. Ama güzellik de vardır. Hiç kimsenin bunun tersini söylemesine izin vermeyin. Ben çiçeklere bakacağım, kuşlara bakacağım, çocuklara bakacağım...

Rüzgarın serin esintisini duyacağım. Güzel yemekler yiyip zevk alacağım bundan. Bunların tümünü sizlerle paylaşacağım. Birisine yöneltilecek en büyük övgü "şu günbatımına bakın" demektir.

Her güne, ellerimi uzatıp sevecenlikle size dokunmayı kendime anımsatarak başlayacağım. Çünkü sizi duyumsamaktan yoksun kalmak istemiyorum.

Her güne, yeniden seven insan olma sürecine girerek başlayacağım ve sonra neler olacağını izleyeceğim.

Sevgiyi tanımlamak gerekirse, tüm anlamını kapsayacak büyüklükteki tek sözcüğün "yaşam" olacağına içtenlikle inanıyorum.

Sevgi her yönüyle yaşamın ta kendisidir.

Sevgiden yoksun kalırsanız, yaşamdan da yoksun kalırsınız.

Ne olur yapmayın bunu !"

Yaklaşık 13 sene önce okuduğum, Leo Buscaglia'nın "Yaşamak, Sevmek ve Öğrenmek" adlı kitabından bir alıntıydı sizlerle paylaştığım.

Bu aydınlık, huzurlu ve berrak bahar gününde yaşamanın, sevmenin ve öğrenmenin hazzını tüm benliğinizle yaşamanızı dilerim.

Gününüz güzel geçsin.

Sevgi ve saygılarımla,

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tekrar hatırlattığın için teşekkürler..! Bilsek de önemini unutuyoruz ve hiç yok sayıyoruz yaşamın hengamesinden. sevgiyle.

Arzu Elif 
 09.04.2012 14:56
Cevap :
Merhaba, rica ederim. Arada bir ben de hatırlamak için kütüphame zaman ayırıp, eski kitaplarıma göz atıp, okumaya çalışıyorum. Hatırlamakta, hatırlatmakta fayda var böylesi önemli yazarların kitaplarını. Görüşmek üzere, sevgi benden.  09.04.2012 16:25
 

Ne kadar doğru. Keşke her güne bu düşünceler ile başlayabilsek. Hiçte zor değil. İnsanlar yapı itibariyle birbirlerini taklit etmeyi severler. Bu yönüde göz önünde bulundurursak ne güzel, ne zevkli bir hayat sürdürürüz. Nilgün Hanım iyi ki okumuşsunuzda bizlerle paylaşmışsınız.

Merve Ballı Acar 
 08.04.2012 16:45
Cevap :
Arada hatırlamakta, hatırlatmakta fayda olduğuğunu düşünüyorum Merve'ciğim. Öpüyorum canım, iyi akşamlar.  08.04.2012 19:34
 

Hergüne plan yaparak başlamak ve yaşamın tadını alacak şekilde günü bitirmek... Yaşam=Sevgi ise böyle bir yaşamda sevgi de hakettiği şekilde yaşanmış olur.Yaşamınızda sevgiler eksik olmasın.

Bosnalı 
 08.04.2012 11:22
Cevap :
Amin, anı dolu dolu sevgi, mutluluk ve keyifle yaşamak, tüm yapmamız gereken bu. İçten yorumunuz için sonsuz teşekkürler, güzel bir pazar dilerim.  08.04.2012 13:48
 

Doğru bir yere varmışsınız...Herhalde sevgiden öte bir "köy" yoktur..!

Erdal Ceyhan 
 07.04.2012 23:06
Cevap :
Çok haklısınız Erdal Bey. Hayatımız boyunca o köyde yaşayalım. İçten sevgiler, selamlar. Güzel bir hafta sonu dilerim, saygılarımla.  08.04.2012 13:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 543
Toplam yorum
: 1935
Toplam mesaj
: 118
Ort. okunma sayısı
: 7718
Kayıt tarihi
: 30.03.10
 
 

Kişisel gelişim uzmanıyım. Yaşam Koçu, İlişki Koçu, NLP Uzmanı ve Eğitmeni, Kuantum Yaşam Koç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster