Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '16

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
15
 

Yaşamanın özgürlüklerin en güzeli olgusu olduğu adına

Yaşamanın özgürlüklerin en güzeli olgusu olduğu adına
 

Teröre Karşı Omuz Omuza


"Yaşamanın özgürlüklerin en  güzel olgusu olduğu adına ."

Terör hastalığını iyi şekilde teşhis edebilmek için terör hakkında %100 akademik ve konjonktürel bilgiye sahip olunması gerektiğini düşünüyorum. Bu olgu çerçevesinde Terörün hukuki normları arkasına alarak özgürlük propogandaları altında mevcut siyasal düzeni hedef alan bir paradigmadan beslenerek hareket etmesi bunu suistimal etmesi Terörü besleyen önemli bir husus olmaktadır.

Hukukun sunduğu özgürlüklerin terör grupları tarafından kullanıldığı ve bu kuralların tanıdığı özgürlüklerden yararlanması hangi dönemde yaşarsak yaşayalım unutmamamız gereken önemli bir husus olduğu kanaatindeyim. Ve bu faaliyetleri gerçekleştiririken bütün hukuki normları ihlal etmesi ile yapılan hukuksuzluklar bunun en belirgin göstergesi olmaktadır. Terörizmin özellikle üniversitelerde yaygınlaşması ve teröre destek bağlamında teröre katkı sağlayan dikkat çeken önemli bir husus olmaktadır. 

Yukarıdaki bağlamda demek istediğim  " üniversitelerin terör yuvası olduğu "  algısının oluşmaması gerektiği görüşünü de özellikle burada belirtmek istiyorum. Ankara'daki patlamalar ve Diyarbakır'da olan olaylar neticesinde üniversite öğrencilerinin terör örgütleri ve faaliyetleri açısından etnik ve radikal dini gruplar tarafından kullanılan bir olgu gerçeğine vurgu yapmak kanaatindeyim.

" Özgürlük " propogandaları altında sivil vatandaşların yaşam hakkına tecavüz etmenin hiçbir meşru yanı bulunamaz bulunmamaktadır.

Ülkede olan terör olaylarının amacı Türkiye'nin kurulu düzenini bozmak ve bunu amaçlarken eğitim olgusunun bir manüpülasyon aracı olarak kullanılması özellikle bu davranış biçimiyle üniversite gençliğine karşı bir tehdit unsuru haline gelmektedir.

Üniversite gençlerinin akıl, bilgi ve vicdan olgusuyla beraber hareket ederek terör gruplarının bu provokasyonlarına karşı dimdik ayakta bulunması ve mantıklı tutumlar sergileyerek teröre karşı yine teröre karşı bir eğitimle olacağı ve ülke kalkınmasının ancak bu şekilde gerçekleşeceği görüşündeyim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 69
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 263
Kayıt tarihi
: 12.06.15
 
 

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler- Müzisyen -Fotoğrafçı   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster