Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ocak '12

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
434
 

Yaşamdaki en keskin viraj, en keskin dönemeç

Yaşamdaki en keskin viraj, en keskin dönemeç
 

Evcilik oynayan, gizli gizli annesinin, ablasının elbiselerini giyen erkek çocukları, sadece yanlız kaldıkları zamanlarda -kendi- olabildikleri kişilikleri, gizli düşler-hayaller, kabına sığmayan dünyalar, kılıfına uymayan davranışlar, bedene yakışmayan hisler.

Yıllarca başka bir bedende başka bir ruhu birleştirme çabası.

Bir bedende iki ayrı kişiliği yaşatmaya uğraşmak ne kadar zor olmalı, biri görünen biri gizlenmesi gereken iki ayrı kişilik.

Önce aileye, yakın çevreye kabullendirilmesi gereken bir dönemeç ve en keskin viraj.

Sarsıntılar, sorgulayan bakışlar, suçlayan anne-babalar, arkadaşlar, eş-dost.

Kabul görmeyen istekler.

Ve kaçış.

Evden, anneden babadan, yakın çevreden kaçış,

Ve kendine varış.

"Kız arkadaşlarla kız kıza oturup konuşmaktan zevk alırdım fakat erkeklere ilgi duyardım"

"Mutfak, pasta börek, annemin dikişleri hep ilgimi çekerdi"

"Ben çocukken evcilik oynardım, ya hep hemşire olurdum ya da anne"

"Annem evde yokken kadınsı kıvrak hareketlerle ortalığı toparlamak, toz almak hep haz verirdi bana."

Erkek çocukları gibi top peşinde koşamayan, kavga etmeyen, aksine annesinin elbiselerini, topuklu ayakkabılarını giyip, gizlice makyaj yapan, bebeklerle oynayan, içindeki duyguları herkesten gizliyerek bastırmaya çalışan biri.

Yıllarca pantolon giyip içinde eğeti kalan vücuduna elbiseler süslü bluzlar giydirip o elbiseler içinde kendini topluma kabullendirme çabası. Fakat hep dışlanmışlık. Toplumda yer  edinmeye çalışırken, itilmeler dışlanmalar ardından kaçınılmaz son ve seks işçiliği. Sadece genel geçer yargılar yüzünden toplumda kendine yer edinemeyip mahvolup giden yaşamlar, tecavüzler, saldırılar, ölümle sonuçlanabilecek çarpık ilişkiler. Belki de hepsinin hayali biraz para kazandıktan ve hayatını garanti altına aldıktan sonra, normal bir yaşam sürmek.

Toplumumuzda kanayan bir yara olarak duran, toplum tarafından tanınmayan, dışlanan, ayrımcılığa maruz kalan yoksayılan görmemezlikten gelinen toplumun gerçekleri.

Günümüzün değer yargıları sebebiyle saygın meslekleri olma ihtimali az olduğundan yaşamlarını seks işçsi olarak devam ettirmeye çalışan binlerce can. Belki bu yüzden öfkeli, belki bu yüzden tepkili, bu yüzden saldırganlar.

Nüfus kağıtlarının rengine bakılmaksızın toplum içinde yer bulabilselerdi şayet, o yolun yolcusu binlerce travesti olur muydu acaba yeryüzünde.

 

 

 

 

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Toplumsal olarak var olan aslında düşünülmeyen ve çözüm yolları aranmayan bir konu.İnsanın değerinin olmadığını gösteren bir olgu zinciri. Saygılar...

hssensoz 
 12.01.2012 20:33
Cevap :
Ne zorlukları vardır kimbilir öyle soyutlanarak yaşamanın.Sevgilerimle.  13.01.2012 2:34
 

kimbilir ne hikayeler var yaşamında dışa vuramadıkları. ama onlarında elden gelecek bişeyleri yoktur sanırım. yaradılış böyle belki de.

Sokrates 
 12.01.2012 14:03
Cevap :
Hep merak ederim iç dünyalarını, onların açısından bakmak isterim yaşama, kimbilir neler yaşadılar.Sevgilerimle...  12.01.2012 17:23
 

Aykırı olan her şeye karşı çıkar, itip kakar dışlarız da neden talep bu kadar fazladır? Ve onlar suçlanırken, talep edenler neden hiç akla gelmez? Ve onlar ne yapsın; hormonları böyle kodlandıysa? Onlar sadece kendilerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar oysa, sadece kendilerini. Sevgilerimle...

derinmavi.. 
 11.01.2012 13:29
Cevap :
İtip kaktığımız için mi öyleler acaba?Sevgilerimle...  12.01.2012 17:24
 

Evet günaydın lilacan öyle bir konuya değindin ki malesef çok ciddi ve çok hazin bir tablo ve büyük sorun.Aslında hep kanayan bir yara.:(((

Şennur Köseli 
 11.01.2012 9:32
Cevap :
Gençşiğimde gazteci olmayı düşlerdim, farklı hayatlar yaşayanların yaşamlarını yazabilmek için, olmadı içimde kaldı, ama hep farklı bakmışımdır onlara, sevgilerimle...  11.01.2012 11:44
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 151
Toplam yorum
: 896
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1533
Kayıt tarihi
: 18.12.08
 
 

Yaşamayı seven, yaşamı dürüst ve içten yaşayan, evi, eşi ve iki yavrusunun annesi... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster