Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Eylül '07

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
290
 

Yaşamdan - Esintiler...

Yaşamdan - Esintiler...
 

-Anne!! Seneye, Maldiv adalarına gidelim mi..? Oradaki kumlar beyazmış...:))yaaa gidelim dedim ama çok para lazım değil mi?

Aile bir sistem en küçük sosyal birim .Elbette küçük küçük olmasına ama içimizi aydınlatan yaşama sevincimiz, hayata bakışımız duruşumuz, davranışlarımız, öğretiler, ana bellek, gelirlerin ve giderlerin bir arada yaşanmasına sebebiyet veren kavram.Bence en önemli olan kişinin, kişiselleşmesinde en büyük faktör kazandıran ana bellek.Anne baba ve çoçuklardan oluşan en küçük sosyal birim ve sistemin geri kalan kısmı..)

Aile denildiğinde ilk aklıma gelen, kendi yaşamımdaki esintiler olacaktır elbette. Sımsıcak bir yuva huzur ve mutluluğun geri yansıması, hoş sedalarla dolu anlardan mütevvelli.Bu bir özlemdir hayallerde saklı kalıp gerçeğe taşınması istenilen ve tıpkıı sorgusuz sualsiz bir yaşamı, diğer bireylerin ortak karar vererek dünyaya getirdikleri canlıya sunulası istenilen.Aile bir bütündür ve öylede kalınması istenir, içinde nefes almaya devam edenler için.Huzurun ve mutluluğun yatağı olmuş bedenlerin, sıcak sağlıklı üşütmeden bir kışı geçirebildikleri yorganıdır kimilerine göre.

Aile geneleksel bir mutfaktır geniş menülerle dolu kimilerine göre ise.İçinde her türlü baharatı isteseniz de eksik edemiyeceğiniz çok geniş bir lezzet sunar sizlere.Türlü türlü tatlarla bezenmiş bir sofradır bazen, bazense sadece kuru bir soğanla ekmeği katık etme yolundan geçen bir tokluktur, aç kalmayı da ister o mutfakta kimi zaman nefes almayı sürdürebilmeyi isteyen her kim varsa...Bu tadlar ve bununla birlikte içine arada sırada hayatın getirilerinden kaynaklanan yaşamsal faktörlere bağlı bazı acılar, yinede ana belleğimizi koruma iç güdüsüyle bizi sıkı sıkıya bağlar Aile denilen kavrama, yaşamaya ve yaşatmaya İnsan kendi özünde yanlız da olsa , yine de bu sistemin bir parçası ve bu sosyal birimin en küçük yapı taşı olma özelliğinden vazgeçemez bir hal içindedir...ve her daim nefes aldığımız sürece de, ihtiyaçlıymışız gibi esmeye devam etmelidir....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 67
Toplam yorum
: 249
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 591
Kayıt tarihi
: 11.09.07
 
 

1972 İstanbul doğumluyum. 13 yaşında bir kız çocuğum var. Hayatı inişli çıkışlı, her halinde seviyor..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster