Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Temmuz '15

   
  Kategori
  Değerleme
  Okunma Sayısı
  32
   

  Yaşamın içinden notlar..

  Yaşamak mı zor olan ya da hayatı biz mi zorlaştırıyoruz. Geçmişten bu güne biz insanlar bir  mutasyona mı uğradık acaba. Kimse kimseyi çekemez olmuş. Herkes herkese öfkeli. Memnuniyet kavramı bitmiş, işte huzur yok, evde huzur yok. Egolarımızın yüksekliği boyumuzu azmış. Nereye gidiyoruz bilinmez ama kıyamet kopmuş galiba haberimiz yok. Sorsan herkes mutsuz, sorsan herkes bi memnuniyetsiz. Herkes bi çıkar peşinde. Hal böyleyken mutluluk sadece hayal oluyor. Bağırmak, kavga etmek, kendi ispatlamak, egolarımızın esiri olmuşuz.Hoşgörü, anlayış, mütevazilik nerede şimdi.

  Bir yer olsa diyorum barışın, hoşgörünün, mutluluğun olduğu bir yer. Bir köy bir kasaba veya mezra hepimiz koşarak giderdik değimli? Evet diyorsunuz duyar gibiyim. Ama gidemezdik çünkü birkaç kendini bilmez paranın esiri gelip orayı satın almaya kalkardı. Etrafını tel örgülerle çevirir kimsenin oraya girmesini istemezdi. Etrafa korumalar diker mutluluk sadece benim diye bencilce mutluğu bile esir etmeye kalkardı.

  Fakat satın alınabilecek bir mutluluk yok.  Öyle bir yer var ama sadece sizin girebileceğiniz. Ne paranın satın alabileceği nede kimsenin müdahale edemeyeceği bir yer. O yer bizim içimizde aynaya nasıl bakarsanız kendinizi öyle görürsünüz. Aynaya gülümseyin, egolarınızın farkına varın hayat sandığımız kadar uzun değil..

  “M.Murat BEHRAM”

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 32
  Kayıt tarihi
  : 29.07.15
   
   

  Eskişehir Anadolu Ünversitesi Halkla İlişkiler  mezunuyum. Hukuk Bürosu Çalışanıyım. İnsan ilişki..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster