Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '12

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
563
 

Yaşamın kıyısında sevgiyi sorgulamak

Her günü sanki yaşamın kıyısındaymış gibi yaşamak bize kafamızda yaşamın nasıl olması gerektiğiyle ilgili resimler olduğunu anımsatır. Kaç kişi bir ilişkide o an mutlu oldukları halde “yirmi yıl sonra da yanımda olacak mısın?” sorusuyla kavga etmiştir.? Belki olacaklar, belki olmayacaklardır; gelecek bizim bileceğimiz bir şey değildi.

İnsanları o an içinde görmek, geçmişe ya da geleceğe odaklanmaktan daha zor olabilir. Uzun zaman önce yaptıkları bir şeyin anılarına kaç kere tutunmuşuzdur? Özür dilemiş ve değişmiş olmalarına karşın, mutsuz anıların o kişiler hakkındaki o günkü düşüncelerimize renklerini katmalarına kaç kere izin vermişizdir? Kendimize göre ajandalarımız, hatıralarımız var ve dahası hala onları cezalandırmak ya da onlara geçmişte kalan acıları göstermek isteriz. Sevdiklerimize karşı olan kanıtları bir araya getirip içerlemeleri biriktirerek duygularımıza tutunuruz. Geçmişte kalan anılara tutunursak, artık o kişileri sevmenin anlamını da yitiririz. Bu hoşa gitmeyen duygulara tutunmaktansa, incitildiğimiz zaman ve bizi inciten kişiye “Ah!” demeyi öğrenmemiz gerek. Bunu yapabilirsek ileri gidebiliriz.

Her ilişkinin bir ömür boyu sürmesi beklenemez; bazılarının bitmesi gerekir. Bazılarının elli yıl, bazılarının altı ay sürmesi beklenir. Bazı ilişkiler ancak bir kişi öldüğünde tamamlanır; bazıları kendilerini ömrümüz süresince tamamlar. Bir ilişkinin süresinde ya da nasıl biteceğinde asla yanlış bir şey yoktur. O sadece hayattır. Eninde sonunda, ilişkilere tam olmaları ya da olmamaları ve en iyi nasıl tamamlanabilecekleri açısından bakmak zorundayız.

Sevgi bizim yönlendirmeye çalıştığımız yere gitmektense gitmek istediği yere gider. Sevgiyi yönlendirmekte her zaman başarılı olamayız. Yönlendirmeyi bıraktığımızda sevgi kendimiz için asla hayal bile edemeyeceğimiz harika ve sevgi dolu yerlere götürebilir bizi.. Ne dersiniz?  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 586
Kayıt tarihi
: 28.09.11
 
 

Anadolu Üniversitesi  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-İktisat mezunuyum.1995 den beri Kuşada..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster