Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Mukaddesçe konuşan satırlar

http://blog.milliyet.com.tr/blog.mukaddes

26 Mart '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
42
 

Yaşamla hasbıhal

Yaşamla hasbıhal
 

Zor değildir belki de insanın kendine teselli vermesi. Hayatındaki tüm can kırıklarına rağmen yoluna devam etmesi. Kolay da değil aslında, zor anlarında yüreğinde tutunacak dal bulup sıkı sıkıya yapışması. Hangi acı unutulmadı ki diyerek belleğini köreltebilmek sadece cesurların işi.
 
Oysa zaman tüm acıları, mutlulukları tekrar yaşatırcasına yeniden işliyor. Zamanı değerli kılan da bu zaten. Hepimizin yüreğine iliştirilmiş 24 saatimiz var. Tek eşitliğimiz, tek benzerliğimizde bu an parçalarında saklı.
Ya bu parçaları oturup birleştirirsin ya da eksik olanlara aldırış etmeden boşvermişliğinle ilerlersin.
 
Yok, öyle de değil! Eksik bıraktıkların bir gün karşına çıktığında bıraktığın yerden başlayamıyorsun ki. Her yarım bütüne tamamlanamıyor, bir kez kesip attıktan sonra. Acılar, sevinçler kadar kısa ömürlü değil ne yazık ki. Unutulmaya yüz tutsa da iz bırakan bir anı bir kıvılcım yetiyor canlandırmaya.
 
Bazen yol veremiyorsun hayata. Koca bir yaşam avuçlarından akıp gidiyor. Güzel hatıralar için kısacık olan anlar, hesaplaşmaların devam ettiği sürece büyüyor. Bir de bakıyorsun ki her şey duruluyor. Denizin içindeki taşları, yosunları görür gibi yaşam siluetin dökülüyor gözünün önüne.
 
Pişmanlıklar, hatalar, mutluluklar, sevinçler. İnsan olduğunu anladığın zaman hepsi de katlanılır geliyor. Sen istesen de istemesen de her yara mutlaka kapanıyor zamanla. Kimisi anda kimisi yıllar sonra…
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 372
Toplam yorum
: 883
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 449
Kayıt tarihi
: 31.01.13
 
 

İşletme Fakültesi mezunuyum. Kamu sektöründe çalışmakta iken malulen emekliye ayrıldım. Kitap oku..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster