Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2232
 

Yaşar Nuri ve "Putin'in tırnağı" olmak!

Yaşar Nuri ve "Putin'in tırnağı" olmak!
 

internetten alınmıştır


İlahiyat profesörü Yaşar Nuri, Kuran'dan aldığı ilham(!)la ilan etti: İslam coğrafyasında Putin'in tırnağı olacak adam yok!...

Hoca, Putin'in "mümin kokusu" yaydığını söyleyerek (artık nasıl kokladıysa) başladığı konuşmasında hızına alamıyor ve sonunda, kendi tabiriyle, "Yaşar Nuri jargonu"nu patlatıyor: Müslüman aleminde Putin'in tırnağı olacak adam yok!!!

Şimdi, buna diyeceksiniz??... Hadi Putin'i bir Erdoğan muhalifi olarak sevdin, beğendin; hatta ülkenle savaş halininde olmasına ramak kalmışken destekledin...

Tamam da, işe İslamı ve Kuran'ı niye karıştırıyorsun be hoca!!... Kuran'ın hangi ayetinden, hangi suresinden ilham alarak Suriye'de Müslüman Türkmen kardeşlerimize bomba yağdıran bir adamın "tırnağına" kurban oluyorsun!

Putin'e destek olmak serbest bu ülkede... CHP'li bir milletvekili de gidip Putin'in televizyonlarında Türkiye aleyhine konuştu.

Aynı adam, Türkiyenin İranla bir savaşması halinde İran'ın yanında savaşırım da demiş... Rusya'yla savaşırsa kesin bu defa da Rus'un yanında yer alacak... Bir tek destek olmayacakları ülke varsa o da kendi ülkeleri!!..

Türkiye'de gittikçe artan Tayyip Erdoğan diktatörlüğüne(!) rağmen, ihanet etme özgürlüğü de artıyor...

Yani, bu ülkenin TBMM'si çatısı altında, yine bu ülkenin savaş durumunda olduğu ülkelere açık destek verebilir, onların yanında yer alabilirsin... Özgürlüğün bundan ileri sınırı olabilir mi??

Ya da kırk yıllık İlahiyet prof'u olursun, sonunda bütün Kuran ilmin(!), acımasızca Müslüman katleden bir eski Komünist'e "tırnak" olmak da biter!!...

Burası Türkiye, özgürlükler ülkesi.... Bu ülkede bu kadar siyasal, bilimsel ve dinsel özgürlük sahibi olmak mümkün... Yeter ki, özgürlüğün düşmandan yana olsun!

Tayyip Erdoğan diktatörlüğü(!) gerek siyasileri, gerek hocaları, gerek bölücüleri öylesine "özgürleştirdi" ki, demokratik ülkeler diktatörlüğe geçmek için sıraya girecekler!!!

İhanetin, hayasızlığın adı "özgürlük" olunca, sınırlarını çizmek de kolay olmuyor!

Kırım'da, Ukrayna'da,Gürcistan'da ve Çecenistan'da devlet terörü estiren Putin, şimdi de Suriye'de sivil Müslüman katlediyor ama bizim ülkenin "vatanseverleri" adamın arkasında hizaya geçiyor.

Hatta, hizaya da geçmekle kalmıyor daha da ileri giderek onu, tüm Müslümanların (belki de tüm dünyanın) lideri olarak seçiyor!!... KGB'nin Türkiye içinde çok iyi çalıştığı açıkça belli oluyor yani...

Putin, densizliğini biraz daha artırır da Türk Devleti üzerine gelmeye devam ederse, bu "KGB insanları", onu ya "Çar" olarak ya da "Şah" olarak karşılayıp başına taç geçirmeye hazır görünüyorlar.

Tayyip Erdoğan'ı "Sultan" olmakla itham eden bu şaşı bakış açısı, Rus Putin'ini "Şah" olarak görmeye can atıyor... Mücadeliyi bir Sultan ve Şah(Çar)mücadelesi yapmaya hazırlar.

O zaman bu bahtsızlara soralım: Tarih'te Şah ve Sultan savaşını kim kazanmıştı!!

Bu "çıldırmışlara" bir kere daha Çaldıran'ı hatılatalım... Çaldıran'da kim bozguna uğramıştı!...

Ve güncel haberi verelim: Yavuz Sultan Selim köprüsü çatılmak üzere!!..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızda bir konu özgürlük konusu. Demokrasiyi bilmeyen bir toplumda özgürlükte bilinmez. Demokrasinin temelinde olan özgürlük karalama ve yalan kültürü değildir. Olcay hanımın yorumunuda burada göz ardı etmemeliyiz. Saygılar...

hssensoz 
 26.12.2015 7:15
Cevap :
Değerli hssensoz, ben Olcay hanıma makul bir cevap yazdım ama yayınlanmadı...Elbette biz arkadaşlarımıza saygıda kusur etmeyiz, istediği kadar görüşlerimize uymasın...Yani, acaba rencide edici bir üslup kullandım da ondan mı yayınlamadılar, diye düşünmeyesiniz diye bunu söylüyorum...Olcay hanım, darbeye kılıf olarak hazırlanan "yolsuzluk, hırsızlık.." gibi suçlamaları dile getiriyor, CHP siyasetçisi üslubuyla mevcut iktidara giydirmeye çalışıyor. Oysa, konumuz bu değil, burada iktidarları aşan milli bir durum var...Kaldı ki, bu yolsuzluk kılıfıyla darbe yapmak isteyen Paralel yapının ne tür bir yolsuzluklar içinde olduğunu bir bir görüyoruz işte...Ayrıca eğer ülkeler, aman bir tatsızlık çıkmasın da, mantığıyla hareket ederse, başkaları bir gün onların Başkentini bombalar...Gülgün hanıma da benzeri şeyler yazmıştım...Yani bu iş, kişisel özgürlük sınırların aşıyor...Selamlarımla  26.12.2015 12:39
 

Değerli Ali Bey, Tarih (dünde yaşananlar) bir elma ağacı ise, yetişen elmalar bugünkü olaylardır. Putin'i değerlendirmek-anlamak, Rusların Ortodosk anlayışından hareketle "Dünya devleti" hayali ile mümkündür. Bunu, Çar I.Petro (1725) vasiyetinde açıklar. Meraklıları bu vasiyeti okumalıdır. Kişisel kanaatimiz, Rusya, Batı tarafından Türkiye'nin Suriye politikasında başarılı olmaması için kışkırtıldı. Bu, batının 3. kazığıdır. İlki, 1853 Kırım Savaşı'nda; ikincisi 1945 Stalin'in boğazlarla ilgili talebindedir. Ki; Bu talepten dolayı bizler NATO'ya (aslında kapana) girdik. Çünkü, batılı devletler hiçbir zaman Rusya'nın Türkiye üzerinden boğazlara ve Akdeniz'e hakim olmalarını istemezler, bu gerçekleştiği an, Rusya dünya devletidir ve sonrasında, ne Çİn-Hindistan, ne petrol ne de Afrikanın kaynakları batıya akmayacaktır. Bugün de önceden olduğu gibi, Ruslar (ağızlarına bir parça bal çalınarak) kullanılmış ve Rusların (Ağırlıklı) Suriyeye yerleşmesi sağlanmıştır. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 18.12.2015 15:14
Cevap :
Değerli katkınız için çok Teşekkür ederim Mehmet bey...Selamlarımla  18.12.2015 18:34
 

Merhaba Ali Bey...Erdoğan düşmanları Putin dostu olmuş...Bunlar, utanmasalar; Boğaz'dan geçen Rus gemilerine alkış tutacaklar...Selamlar.

cdenizkent 
 18.12.2015 12:21
Cevap :
Merhaba deniz bey...Rus gemilerini selamlamaktan da alkışlamaktan da utanmazlar...Gemiler, boğaz yamaçlarına iki top mermisi atarsa o zaman alkışlarlar...Tabi o top mermileri onların kafasına düşmezse..Selamlarımla  18.12.2015 18:38
 

Putin'i üstümüze kimin çektiğini, amacının ne olduğunu da sorgulasanız keşke! Sahi, parmağındaki alyanstan başka mülkü olmayan kişinin (!) sülalesiyle birlikte karun kadar zengin olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Hocam; size eğitimci olmanızdan dolayı değil, namaz ve niyazınızdan dolayı "Hocam" diyorum; sahi hiç mi kafanız karışmıyor? Bu kadar para nasıl edinilir? Edinildi diyelim, hocam, komşusu aç yatarken tok yatmak var mı kitapta? İsraf? Başınızı secdeye koyarken nasıl ki Allah karşısında eğiliyorsunuz, Allah'ın "Hak yeme" demesi karşısında nasıl başınızı dik tutabiliyorsunuz? Merak işte; yoksa "Kula kulluk etmek" diye bir tabirin boşuna olmadığını deneyerek öğreniyor insan.

Olcay Gülgün Karaoğlu 
 18.12.2015 5:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4272
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 808
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster