Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Eylül '06

 
Kategori
Emlak
Okunma Sayısı
1009
 

Yaşasın, ev sahibi olduk

Yaşasın, ev sahibi olduk
 

‘’Dünyada mekan, ahirette iman’’ demiş atalarımız. Ülkemizin en büyük sorunlarından biri konut sorununa hükümetimiz el attı da, ev sahibi olmanın hayalini kuran bir çok vatandaşımız bu hayalleri için adım atabildiler.

Evet TOKİ’lerden bahsediyorum. Zar zor bulunan peşinatlarla kuralara katıldılar, şanslı olanlar kazandılar. Mutfaklarından arttırdıkları ya da yakınlarından aldıkları destekle ödemelere başladılar. Nasılsa kısa bir zamanda evler bitirilip teslim edilecek, o zaman daha da rahatlayacaklardı. Kira ödemekten kurtulup ölmeden başlarını sokacakları, nohut oda bakla sofalarında ayaklarını uzatıp; ev sahibi kabusundan kurtulacaklardı.

Gerçi konutların teslim süreleri uzatılmış, söz verilen tarihe yetişmemişti. Nikah tarihleri, tayinler, ev sahiplerine verilen boşaltma süreleri planları alt üst olmuştu ama olsun. İşte beklediklerine değdi. ‘’Kendi ev’’lerinin anahtarlarını geç te olsa almışlardı.

Şimdi hemen taşınıp yeni düzenlerini kurmaları gerekiyordu….

Fakat doğalgaz bağlanmamıştı, kış ta geliyor; nasıl ısınacaklar. Mutfaklarında tüp kullanabilirler ama yakınlarda bu kadar konutun stoğunu karşılayacak bir bayi yok ki. Elektrik ve su da hala şantiyeden kullanılıyor. Su içilemez tabi bu durumda... En yakın su servisi su getirimi acaba buraya. Fakat sipariş nasıl verilecek, telefon bağlantıları da yok.

Okullar çok güzel yapılmış ama öğretmen yok, eğitim başlamayacak galiba bu yıl..

Yaklaşık beş bin kişinin yaşayacağı bu şehirden uzak yerin ulaşım sorunu da var. İki tane minibüsle yüzlerce insan en az 30 kilometre yolu nasıl katedecek..

Aidatlar belirlenmiş; elektrik, su, doğalgaz bağlanmayan blokların kapıcı ihtiyacı da karşılanmış. Tüm kapıcılar bürokratlar tarafından yerleştirilmiş yeni işlerine ve evlerine... Konut sahipleri daha kendi kombilerini almadan, bu dairelerin kombi cihazlarını alma ve aidat ödeme telaşında şimdi.

Henüz marketler hazırlanmamış olduğundan, sabah ekmeklerini nasıl alacaklarını bile düşünemez duruma gelmişler.

Olsun sonunda bir evleri oldu ya…

Allah devlete zeval vermesin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bursadaki toki nin yaptığı konutların tüm sorunlarını yansıtmışsınız.Bunun dışında bir gün orada kaldım.Çektiğim aziyeti bir ben bir allah bilir

tanitan 
 11.09.2006 18:10
Cevap :
Ben bunları duyunca inanın çok üzüldüm. Çünkü insanlar şu anda yeni evlerinine taşınma sevinci yerine kara kara düşünmeye başladılar ve çaresizler...  12.09.2006 9:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1379
Toplam mesaj
: 381
Ort. okunma sayısı
: 1577
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Zamandan şikayet ederken, ne kadar hızlı aktığını fark edemeden geçmiş yıllar. Kırklı yıllar, kır..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster