Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
994
 

Yaşasın Cumhuriyet.

Yaşasın Cumhuriyet.
 

Bilindiği üzere bu sabah 4-30 da İst. Üniversitesi eski rektörlerinden Türban karşıtı söylemleri ile tanınan Cumhuriyet ilke ve devrimlerine sıkı sıkıya bağlı Cumhuriyet sevdalısı Kemal Alemdaroğlu ve Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi ve başyazarı İlhan Selçuk ve Ulusal kanal sahibi, Türkiye işçi Partisi genel başkanı Doğu Perinçek gözaltına alınmıştır .

Sayın İlhan Selçuk devlet tarafından yakın koruma verilen ve nerede olduğu bilinen çizgisi bilinen yine Cumhuriyet ilke ve devrimlerine sıkı sıkıya bağlı sıkı bir Cumhuriyetçi, layık, aydın bir demokrattır. Gözaltına alınan insanlar hiçbir zaman Türk hukukundan kaçacak, hukuka hesap veremeyecek suçlular değildir. Oynanmak istenen oyun açıktır. Amaç bellidir. Türk halkının hukuk devletine ve Türk Cumhuriyetine, ilke ve devrimlerine olan inancını sarsmak ve yıpratmak isteyenlerin bir karşı oyunudur. Fakat hukuk devletini ve Cumhuriyeti yıpratmaya çalışanlar hiçbir zaman bunu başaramayacaktır. Yapmak istedikleri, oynamak istedikleri oyun açıktır ve geri tepecek, adalet yerini bulacaktır. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın bu uğurda mücadele edenler.

Hedef saptırmaya yönelik manifestolarla Türk halkının kafasını karıştırmaya çalışanlar ve hangi amaca hizmet ettiği bizler tarafından bilinen, görünenler bu amaçlarına ulaşamayacak, bizim hukuk devletine, hukuka olan güvenimizi sarsamayacak Cumhuriyeti yıkamayacaklardır. Biz burada oldukça Cumhuriyet yaşayacaktır. Hiç kuşkuları olmasın. Hem de eskisinden daha inançlı, eskisinden daha yürekli. Yaşasın Cumhuriyet. Yaşasın Atatürk ilke ve devrimleri.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaşasın Cumhuriyet.Yaşasın Atatürk İlke ve Devrimleri.Yaşasın TÜRKİYE CUMHURİYETİ.selamlar,saygılar..

Murat GÜLCEK - Yakamoz35 
 25.03.2008 18:53
Cevap :
Biz varoldukça yaşayacak. Sevgi ve selamlarımla.  25.03.2008 20:02
 

Ablacım bu kapatılma davasına karşı yapılan bi misilleme olmasın?

mavi nü 
 23.03.2008 21:55
Cevap :
Mavi. Ben on beş, yirmi kadar kişiye sordum. Siyasi görüşünü bile bilmiyorum, Ağız birliği etmişcesine ilk kurdukları bağlantı AKP nin kapatılma davası oldu. Bu bir tesadüf olabilir mi? Sevgiler  23.03.2008 22:00
 

Yurdumuzda olup biteni ne güzel yorumlamışsınız. Karanlık günlerin aydınlığa vurması sizin gibi aydın insanların susmamasına bağlı. Doğru bildiğini söylemenin herkesin harcı olmadığı bir ortamda, yazılarınız bizlere de umut aşılıyor. Fikri ve vidanı hür insanlarla dolu yarınlar sizin gibi aydın fikirli aydın hanımefendilerin eseri olacak, buna yürekten inanıyorum. Çalışmalarınızda başarılar diler, saygılar sunarım.

eyyüp yıldırmış 
 23.03.2008 21:00
Cevap :
Korkmak nereye kadar. Allah bir can vermiş. Susarak suskudan, açlıktan ve kahırdan ölmektense, doğru bildiğini söyleyerek ayakta ölmek her zaman daha onurludur. Biz çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak istiyorsak bazı savaşımları göze almalıyız cesurca. Hani bir deyim vardır. Çocuğum için canımı veririm. Gerektiğinde çocuğumuz için, onlara en azından devir aldığımız yeşilin, doğanın yarısını koruyarak devretmek bırakın anneliği babalığı bizim vatan borcumuzdur, namus borcumuzdur. Namusu ve dürüstlüğü iki metre bez parçasının altına saklayacağınız bir giz gibi bize sunanların dayatanların amacı açıktır. Soygunu, vurgunu seyrettirmek. Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Yazık bu millete. Yazık bu vatan için canını verenlere. Sevgi ve saygılarımla.  24.03.2008 11:18
 

Atatürkçü düşünceyi oluşturan olguların hamuru ile yoğrulmuş TÜRK vatandaşı ölüm pahasına olsun ilkelerin ışığında yaşayacaktır. Elinize sağlık.Sevgiyle.

zirve özden özpınar 
 23.03.2008 17:22
Cevap :
Senin de eline sağlık özden. Saygılar  23.03.2008 21:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 669
Toplam yorum
: 6100
Toplam mesaj
: 564
Ort. okunma sayısı
: 1491
Kayıt tarihi
: 19.01.07
 
 

Bir on dört mart sabahı güneş henüz arz-ı endam ederken üzeri yongalarla kaplı, küçük pencereli, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster