Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Nisan '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
667
 

Yaşasın konsantrematik

Yaşasın konsantrematik
 

Konsantrimatik


Merhaba,

Yazımın başlığından da anlaşılacağı üzere günlerdir kafama takılan, paylaşmak isteyip te paylaşamadığım konsantrematik deterjanları konusunu sizlerin görüş ve önerilerinize sunmak istiyorum.

Türkiye'nin önde gelen yerli ve yabancı deterjan üreticileri, çıkış tarihini tam olarak bilememekle beraber 1-2 sene olmuştur en fazla, 10 kg. deterjanları birdenbire 6 kg. KONSANTRE MATİK imajıyla televizyonlarda, gazetelerde, büyük alışveriş mağazalarında çılgın bir şekilde, şaşalı, gösterişli ve bir o kadar pahalı olarak hayatımıza sokuverdiler. Konsantrematik çıkmadan önce 10 kg. deterjanı 18-19 liraya alırken yeni ürün lansmanlarıyla ne hikmetse 6 kg. deterjanlar 28 ile 32 lira arasında bütün işyerlerinde raflardaki yerini aldı. Biz de ne yapalım ilk başlarda içimde büyük tepkiler olmasına rağmen adamlar KONSANTRE diyorsa bir bildikleri vardır canım diyerek ve hatta destekleyerek (ÇOK GÜZEL OLMUŞ YAHU GİBİSİNDEN) fahiş fiyatlarda aldık ve almaya devam ettik. Ama alırkende hep KONSANTRE KANDIRILMIŞLIĞI vardı içimde, bunuda belirtmeden edemiyeceğim.

Günler haftaları, haftalar ayları, aylar yılları kovalarken bizlerde mesut, mutlu, bahtiyar aynı çıktığı günlerdeki fiyatlar üzerinden (28-32 LİRA ARASI) tamgaz almaya devam ediyoruz. Bazen gazetelerin alışveriş eklerinde bilmem ne mağazasında ŞOK ŞOK ŞOK X matik 6 kg. 23 lira sadece hafta sonu geçerli. Hemen koşuyoruz, ailecek, çoluk çocuk 5 lira eksiğine 1 adet 6 kg. KONSANTRE MATİK almaya, aslında mağazada gözünün gözünde, oraya gidene kadar aradaki 5 lira eksiği benzinle kapatıyoruz ama olsun gezmiş oluruz deyip, kendimizi de kandırmayı ihmal etmiyoruz.

Neyse konuyu fazla uzattım galiba, kusura bakmayın. Gelelim mevzumuza; Günlerden birgün (YAKLAŞIK 1-1, 5 AY ÖNCE; 2010 MART AYI YANİ) Türkiye'ye mal olmuş bir büyük ailenin İZMİR BORNOVA'da bulunan mağazasında gezerken bir de ne görüyorum. 6 kg. ARİEL matik 15, 45 lira, hemen telefona sarılıyorum bir sevinçle eşimi arıyorum. Müjde senelerdir kafama takılan KONSANTRE MATİK ÇILGINLIĞI SONA ERMİŞ KARICIĞIM diyorum. Söylüyorum fiyatı. Çok şaşırıyor, hatta aramızda hemen lafı yapıştırıyoruz. Sahte felan almasın sakın. (BUDA HEPİMİZİN ORTAK AKLIDIR YANİ). Ben fiyat yükselirse diye 2 tane almayı teklif ediyorum karıma, olmaz ne gerek var canım diyor bana. 1 adet 6 kg.matik alıp çıkıyorum.

Derken bunun üzerinden 1 hafta geçmiyor ve bakıyorumki diğer marketlere heryerde şu bizi şaşalı ve organize olarak KANDIRDIKLARI KONSANTRE MATİK DETERJANLAR her yerde fiyatları düşürmüş. Fiyat düşürdükleri yetmiyor şimdi birbirleriyle yarışa girmişler, bir firma 7 kg. KONSANTRE MATİK'i 18-19 liraya satarken, diğer bir firma 9 kg. KONSANTRE MATİK'i 18-19 liraya satar olmuş. 6 KG. KONSANTRE MATİK'LER İSE EYVAH EYVAH EYVAH EYVAH. 12-13-14 LİRA.

Meğer ne güzel hayaller ile kandırılmıştık. Kandırılmışlığın verdiği gazlarla internet sitelerinde KONSANTREMATİK ve faydaları üzerine ne bloglar açılmıştı. Ne yazılar yazılmıştı. Herkes te altına aman ne güzel ne güzel şeklinde yorumlarını yazmıştı. Türkiye henüz KONSANTRE MATİK DETERJAN'ları tam tanımıyor, Avrupa geçeli yıllar oldu biz hala neredeyiz şeklinde geyiklerle ne güzel yaşıyorduk taaaaaaaaaaaaaa ki fiyatların düşüpte GRAMAJLARIN yükseldiği o güne kadar.

YANİ YANİ YANİ UZUN LAFIN KISASI DOSTLAR,

KONSANTRE MATİK ARTIK BİR EFSANE OLDU.

YAŞASIN KONSANTRE MATİK. YAŞASIN KANDIRILMIŞLIĞIN EZİKLİĞİ.

ŞOK ŞOK ŞOK BU ARADA MÜJDE... SIVI MATİKLER İLE EFSANE GERİ DÖNÜYOR...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Nerden çıktı bu konsantre olayı? Biz alışmışız bir ölçek koymaya, konsantre olunca yarım koyun diyorlar... Şimdi sıvı konsantreler çıktı mazallah mutfak derya deniz köpük içinde kalacak:) Bu arada yediğimiz kazıklar cabası, haklısınız. Bu memlekette birileri soyulacak, birileri köşeyi dönecek. Saygılar

newbahare 
 26.04.2010 13:51
Cevap :
İşte tam sizinde dediğiniz gibi nerden çıktı bu konsantrematikler, çılgın pazarlama taktikleri ve hüsran tüketici olarak bizler. Yorum içim teşekkür ederim.  27.04.2010 17:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 441
Kayıt tarihi
: 23.04.10
 
 

1974 Bursa doğumluyum. İlk-orta-lise eğitimimi Bursa'da yaptıktan sonra, yüksekokul eğitimimi (Mu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster