Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '08

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
382
 

Yaşasın kötülük !

Yaşasın kötülük !
 

Hepiniz bilirsiniz,masallarda muhakkak ya kötü bir büyücü vardır ya da cadı.

Bu tipler,insanlara kötülük etmek için adeta yarışırlar. Güzele, iyiye karşı bir düşmanlıkları vardır. Asla tahammül edemezler...Sloganları " Yaşasın kötülük" tür.

Peki ya gerçek dünyada?

İnsanın keşke bir tane olsa diyesi geliyor ama o kadar çok ki !

Bu tiplerle heryerde, heran rastlaşabilirsiniz. İçleri öyle fesatlık ve kıskançlıkla dolmuştur ki... Ağızlarından çıkan her söz zehir gibidir adeta.

Duygusal travma içindedirler, pek mutlu değillerdir...mutlu olmak için illaki birilerine sataşmaları gerekir. Sevgi onların yakınından bile geçmez.Kırıp dökmek,incitmek en büyük meziyetleridir.

Bu kişilerden korunmak için belki de onlardan uzak durmak en iyisidir ama ya bulunduğunuz çevre içindeyse ya yanıbaşınızda ise...

Hani insan ya sabır diyor, diyor ama sabrı taşıveriyor. Sussan bir türlü susmasan başka türlü...

Ben bu tip insanları "bulimia" hastalığına yani kusma hastalığına yakalanmışlara benzetiyorum. Devamlı kusuyorlar ve etrafa pis kokular yayıyorlar. Ee kusmuğun güzel kokanı da şimdiye kadar görülmemiş zaten.

Aslında bu tip insanlar için üzüntü duyuyorum ben, hayatın güzelliklerinden sevgiden ve hoşgörüden uzak yaşıyorlar.

Dilerim birgün bunu farkeder,dünyalarına sevgi ve hoşgörünün getirdiği güzellikleri katabilirler...

Zaten bütün dünyanın çektiği... bu kişiler yüzünden değil midir?

Sevgiler...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

arkadaşımız Murat'a katılıyorum... kötüler olmasa, iyi insanların kıymeti olamazdı. varlar ki, seçebilme yetisine sahibiz. Çok gzüeldi. sevgimle.

sema öztürk 
 14.01.2008 14:41
Cevap :
Katılıyorum ama keşke biraz daha az olsalardı:)) Sevgiler...  14.01.2008 15:58
 

Bu yazında bir haşlama görüyorum.yoksa sen böyle yazı yazmazdın.kimler kızdırdı bakem . Kötülük sahibine aittir.algılamazsan sana ulaşmaz.Ama bile bile de zarar verirse ondan kaçınmak gerek.Aslında herkes ateş olsa cürmü kadar yer yakar.Hatta kötü cehennemin ateşini bile söndürürmüş bak anlatem.Bir kötü eğilene tecavüz edermiş.Ve cehenneme gitmiş .Arkasından onun bir akrabası huy çekmiş o da derken adamın biri de gitmiş.Bakmış cehennem soğuk.Sormuş zebaniye.Üşüdüm dondum burayı sıcak bilirdim.Zebani cevap vermiş.Şu adamı görüyonmu? -evet -İşte o ne zaman iki odun atmak için eğilsem... Eh bir kötünün 7 mahalleye zararı varmış.Allah korusun .gül ama hoo hoo de bak kırışırsın sonraa .Saygılarımla.

ütopik 
 12.01.2008 18:48
Cevap :
Canımmm evet kızdırdılar,diğer blogta birkaç psikotravmatik var,kim olduğu da belli değil insanları kırıyor küfrediyor sataşıyor.Bir türlü başa çıkamadık.Ooooo aman kırışmayayım:)))Sevgiler  12.01.2008 19:32
 

Herkes iyi olsaydı, insanlar arasında erdem farkları olmaz insanlar melekleşirdi. O zaman da dünya diye bir yer olmazdı. Şeytanın varlığı diğer melekleri bize sevdirir. Kötülerin varlığı iyileri ve iyiliği yüceltmemizi sağlar. yani HER ŞEY ZIDDIYLA BİLİNİR. Cehennem olmasaydı cennet bu kadar cazip olur muydu? Yaşasın kötülük;ama sürünsün! :) Sevgiler

murat ertaş 
 12.01.2008 6:56
Cevap :
Hahhaha sinirliyken yazmıştım bu yazıyı ve hala bazı kişilere bu duygularım devam ediyor ama siz beni güldürdünüz. Ama tepkim normal sanırım...üstelik bu insanlar yazı yazdığınız bir yerde ise... (burada değil) Sevgi ve saygılar...  12.01.2008 9:33
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 351
Toplam yorum
: 1482
Toplam mesaj
: 167
Ort. okunma sayısı
: 3129
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Emekli olmaya çalışan bir sanatçı,yazmaktan büyük keyif alıyorum. Kocaeli Gölcük' de oturuyorum e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster