Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Aralık '08

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
334
 

Yaşatmak yaşamaktır aslında...

Yaşatmak yaşamaktır aslında...
 

İnsanın algılaması, yıllar bir bir geride kalıp, yaş ilerledikçe değişiyor, daha olumluya gidiyor. Tabii bunun yanında çevre, ortam, insanın standartları muhakkak etkili faktörler. Ama yardımlaşma, duyarlılık, şefkat sanırım yaşla daha olgun hale geliyor.

Haberlerde ya da gazetelerde gördüğümüz çoğu olaya hayret ediyoruz. Yaşadığımız her günün bize verilmiş bir mucize olduğunu belki o zaman anlıyoruz. Ben kendi payıma hayatın bir ‘’denge’’ olduğuna inananlardanım. İçinde huzur olmayan bir zenginlik, sağlık olmayan bir lüks hayat, mutlu olunmayan bir şöhret anlamsız. Doğu felsefesinde Ying yang biraz da bunu anlatıyor sanırım.

Haber sitelerine göz atarken bir haber gözüme ilişti. 31 yaşında bir bayanın yaşadığı dram. Lösemi hastalığına yakalanmış, ilik nakli gerekiyor, ilik verecek kişi yurt dışından bulunur ancak maliyet 300.000 YTL ‘dir. Şimdi yurt çapında bir kampanya var Şennur’u yaşatmak için.

Şennur gerçek bir kişi. Onunda kocası, anası, babası var. Ona gözyaşı döken sevdikleri var. Bir mucize gerçekleşsin diye bekliyor hepsi.

http://www.sennur/. net isimli bir sitede bu zor durumun tüm detayları var. Herkes kendince yardım edebilir bu durumlarda. İsteyen belli bir miktar parayla. Dileyen internet ortamında duyurulmasına yardımcı olarak. Bazıları facebook ortamına taşıyarak. Bir ucundan tutulabilir neticede.

Şennur içimizden birisi , o gerçek . Gerçeği yaşatmak, yaşamasına yardımcı olmak insanlık borcumuz. Hay huy ile geçen su fani hayatımızda bir su damlası olsun taşımak bizi gerçek insan yapar. Esen kalın....

Dilerim Şennur yaşar. Dilerim suya attığımız taş dalga olup ötelere ulaşır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsan kendisinde yada yakınlarında böylesi bir rahatsızlık olmadığı müddetçe ,duyar,görür,izler ama çabuk unutur,oysaki o kişi ,yakınları,çevresi ise çok sıkıntılıdır hatta bunu belli etmek istemeden içlerine atarak günleri geçirirler,mutlu değilken dahi mutluymuş gibi görünmek isterler,ben bu ülkede maddi değil ama manevi manada çok yardımsever olduğuna inanıyorum,bu manevi sevgininde getireceği maddi güçle sorunun aşılacağını umuyorum,yada bir kampanya ile Şennur hanımın da sağlığına kavuşmasını candan diliyorum.

Mehmet AKPINAR 
 01.12.2008 20:19
Cevap :
Teşekkürler Mehmet abi. Ve gönlüne sağlık..  01.12.2008 23:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 187
Toplam yorum
: 702
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 1250
Kayıt tarihi
: 02.10.06
 
 

İyiye ve güzele götürmeliyiz Dünyayı. Sürekli daha çok kazanmak, daha yukarıdan bakmaya çalışmak,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster