Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
220
 

Yaşıyorum

Yaşıyorum
 

Bu sabahta ölmemişim, kalktım yatağımdan. Ve yine geçti gün, akşam oldu… Yine gün batımı işte. İçimde Giovanni Marradi “Just for you” çalıyor. Şöyle biraz hafifledim. İçim ışıl, ışıl parıldadı, bütün bir dünyayı rengarenk  iki dakika elli sekiz saniye yansıttıktan sonra usulcacık dağılıp söndü.

Şu müzik… Tanrısal bir şey, şarkılar içime böyle kök saldığına, böyle rengârenk çiçekler gibi içimde açtığına göre, ruhumda yaşıyor, ben de yaşıyorum.

Ne zaman şaşırsam yolumu, ne zaman çıkmazlara girsem, içimde bir şey var yanıt veren. Uzaktaki ve yüksekteki dünyaların yolladığı çağrıları alan bir şey var. Ve beynimde binlerce görüntü üst üste yığılmış duruyor.

Şu sakız ve koyun adasının birbirine yaslanıp duruşları O dağların yukarılara uzanmış başları. Şu güneşin, her akşamüstü yaptıkları. Denizin, rüzgârın, yağmurların anlattıkları. Bütün bu güzelim görüntüler binlerce kalpte yaşasa da, bilinmedik daha on binlerce görüntü ve ezgi var ki, gören gözleri işiten kulakları, hepsi bir tek benim içimde saklı sanki. 

Yağmurda, rüzgarda, zamanla yer, yer ufalanıp lekelerle örtülmüş, çatlaklarında ve harap yerlerinde onlarca resmin ve yazıların varlığı sezinlenebilecek emektar istinat duvarı mesela – Kim ona yanıt veriyor? Kim bir hastane duvarının ruhundan içeri girmesine izin veriyor? Kim bir çiçek nazlı, nazlı ölüp giderken renklerindeki büyüyü duyumsuyor. Sessiz, sedasız duran kapları lekelenmiş, yıpranmış kitaplar. Kim işitti onların özlem yüklü sesini? Yukarıdan yuvarlanıp bir servi ağacının belini büken o kayayı kim gördü? Hayata sıkı sıkıya tutunan o servi ağacının çabasını kim taktir etti? Her gün batımında bulutların gökyüzüne rengarenk çiziktirdiği yazıyı kim okudu?  Kim uçup gitmekte olan anlamın peşine düştü, saçma görünen şeylere katlandı? Karşı komşunun saksıda ki çiçeğinin hakkını kim teslim etti? Küçük kedileri annesi alıp götürmüş. Karamel bu gün mama yedi mi, suyu var mı tasında? Kim merak etti?

Ben.

Bu gün yine biri vurulmuş. Daha yeni 301 kişi. Ne kadar koşsam, ne kadar kaçsam daha? Artık sadece Akıllı Tv. izlemeyeceğim haberleri.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Görüntüde herkes.. yürekte çok az kimse. içinin ışıl ışıl parlaması hiç sönmesin be dosttt..

fugen 
 23.05.2014 14:58
Cevap :
Sağol dost  23.05.2014 18:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 271
Toplam yorum
: 1544
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 589
Kayıt tarihi
: 16.05.08
 
 

Güzel sanatlar fakültesi Müzik bölümüne gitmeme rağmen, fakülte sonunda yıllardır yaptığım turizm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster