Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '11

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
581
 

Yaşlandım bir yaş daha

Yaşlandım bir yaş daha
 

duygu-burcu:D


Yeşil bir şehrin denizden yoksun kızıydım. Şimdi yakınken maviye yine yoksunum. Hava güzeldi orda yine de. Tertemizdi. Yaşam kokardı. Derin derin nefes almayı bilirdim. Hala rüyalarımda yeniden yeniden kaybettiğim ablam, yaşıyordu o zaman. Daha bir yaşını yeni geçmiş.( Anlatılanlardan bildiğimi ve kendi hayal gücümü zorlayıp onun hislerini yorumlayabiliyorum sadece. Artık fikrini alamayacağım kadar uzağımda) eve kundak içinde bir canlı getirmişler. Artık annem ona değil kucağındaki maymunumsu bana bakıyor. Ninni söyleyip uyutuyor. Onunla daha az vakit geçiriyor. Kıskançlık alarmları çalmaya başlıyor elbet kafasında. Annem yeni bebek heyecanıyla bunu farketmiyor tabi. Dışardan akrabalar annemi uyarınca yanlış yaptığını anlıyor. (Ablamın kıskançlığı benim ki gibi hayince dışa yansımazdı)  

Sanırım ayrıcalıklı olduğum yegane zaman o zamandı. Ya da ben de kıskandım hep annemle ablamın sevgiyi paylaşmalarını. Aralarına giremedim. Abla hep geride dururdu, ikiz gibi giyinirdik çünkü ondan eksik giydirilirsem kıyamet kopardı. Önce ve hep benim olmalıydı herşey. Çocukken böyleydi ta ki ablam gidene dek. Ben onları anlamadım onlar beni. Annemle ablamın aralarında gizli bir bağ vardı. Birbirlerini çok iyi anlıyorlardı. O ilk kayıp günü annemin bana sarılışındaki çaresizliği unutamam. Aslolan gitti sen varsın elimde, eşantiyon ya da arta kalmış. Şimdi böyle düşünmüyorum. Ablamsız yıllar annemin nasıl farklı bir insan olduğunu benim de nasıl farklı bir insan olabileceğimi ayrı ayrı gösterdi ikimize. Tam sekiz yıl tükettik ablamsız belki de ablamlı, bilinmez..  

Yeşil bir şehrin denizden yoksun kızı olarak doğdum yirmi altı yıl önce bir on Mayıs sabahına karşı. Şimdi yeşil de mavi de içimde düşlerimde. Kendimi öyle talan ettim ki bugünün de tek önemli yanı olarak annemin kızı olmayı görüyorum. Ailemin kıymetini büyüdükçe anlıyorum. Klasik ama manalı bence.  

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

doğum günün kutlu olsun..ablanda kutluyordur eminim,yanındadır senin hep,göremesende,hissettiğin zamanlar olur..

Kenan Soyalp 
 28.05.2011 21:04
Cevap :
teşekkür ediyorum bilmem belkide herkes gibi acıyı birkaç güne sığdırıp daha sonra sıradanlaşmaya dayanamıyorum.aslında doğamızda bu var böyle olmazsa yaşamak çok güç olurdu ama ben acılarıma takılıp kalmakta diretiyorum nedense,karışık biyapım var çözemedim..  31.05.2011 10:39
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 1424
Kayıt tarihi
: 18.08.09
 
 

Tokat'ın Yeşil Niksar'ında 1985 yılında doğmuşum. İstanbul'da yaşıyorum. Açıköğretim İşletme 3. sını..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster