Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

... KTÜ mezunu inşaat mühendisiyim. Proje müdürlüğü , İnşaat kontrollüğü ve danışmanlığı, Statik proje çizimi konularında çalışmaktayım. Sosyal ve siyasal hayata duyarlı bir vatandaş olarak görüşlerimi, mesleki konularda bilgi ve tecrübelerimi paylaşmaya çalışıyorum.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Büyüme komedisi…

Sayın İzmirli, bir ülke için yıllık büyüme demek anında vatandaşı cebi dolacak demek değil..Tüketim artışıyla, üretimin yükselmesi demektir..bu tüketim artışı da mutlaka sokaktaki her vatandaşta olacak diye birşey yok..Süper güç ABD nin arka sokakları bizim varoşlarımızdan daha fakirdir..Ama bu ABD nin dünyanın büyük ekonomisi olma gerçeğini değiştirmiyor..yani ekonomik büyüme sizin düşündüğünüz şekilde ölçülmüyor..Ekonomik büyüme işsizliği de birden düşürmez..Kriz de işsiz kalanlar işlerine geri döner o kadar..kronik işsizlik devam eder..Belki 1-2 puan düşer..Kriz dönemlerinin de iktidarlarla alakası yoktur..Kaldı ki muhalefetin tüm alaylarına rağmen krizi en az zararla atlatan ülkenin Türkiye olduğu da ispatlandı..Ekonomi derin konu, herkesin tartışabileceği, atıp tutabileceği bir konu değil..üzerinize alınmayın..daha evini yönetmeyi bilmeyenlerin ,ülke yönetenlere akıl vermeside pek mantıklı gelmiyor bana..

01 Nisan 2011 21:15
Yeter! Artık yeter!

Ergenekon iddianamesinin tek satırını okudunuz mu ? Eğer okusaydınız bütün bunların bir senaryo olamayacağını anlardınız.Milletvekili dokonulmazlığından hepimiz şikayetçiyiz öyle değil mi? Peki gazetecilere atfettiğimiz bu dokunulmazlık, bu imtiyaz nedir ? gazeteci olmak bir örgüte üye olmaya veya bir örgüt adına çalışmaya engel midir ? Sonuçta kime sorsanız ülke yararına çalışıyorum diyor.Yeryüzündeki hangi örgüt ben ülkemi batırmaya çalışıyorum demiş ki ? İnsanlar okumadan incelemeden, sadece görüntüye bakarak eleştiri yapıyor..Ergenekon o kadar geniş çaplı ve organize bir oluşum ki, bence peşinen inkar etmeden önce ya doğruysa kapısını açık bırakın..

04 Mart 2011 23:16
Hürremleşen ‘Muhteşem Yüzyıl’ın eksileri…

yanlış olan dizinin adının muhteşem süleyman olması.Halbuki Hürrem Sultan olsa daha isabetli olurdu.Çünkü dizi kanuni den çok Hürrem'i anlatıyor.Eleştiri yaparkende bunu göz ardı etmemek gerekir.Eğer konu Kanuni olsaydı zaten saray ağırlıklı bir dizi olmazdı.Adının muhteşem yüzyıl olmasına aldanıp da o dönemi anlatmasını beklemek hata olur.Dizi dönemi değil Hürrem'i anlatıyor.

27 Şubat 2011 17:57
 
Toplam blog
: 29
Toplam yorum
: 45
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 1452
Kayıt tarihi
: 21.07.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster