Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Kasım '17

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
8619
 

Yay Burcunda Merkür Retrosu & Burçlar (2 – 24 Aralık 2017)

Yay Burcunda Merkür Retrosu & Burçlar (2 – 24 Aralık 2017)
 

 
 2 Aralık 2017 Cumartesi günü durağan konuma geçen Merkür, 4 Aralık Pazartesi günü Retroya başlıyor. 22 Aralık Cuma günü tekrar durağan konuma geçerek 24 Aralık Pazar günü Retro geçişini tamamlıyor… Satürn, Ay Düğümleri ve Uranüs’le gireceği etkileşimler 2017 yılını süprizlerle kapatacağımızı gösteriyor.
 
Yılın son Merkür retrosuyla 2017 yılını kapatırken, Satürn Yay sürecini de veda etmeye hazırlanıyoruz.Merkür retrosunun Satürn’le aynı burçta gerçekleşmesinin özel ve derin mesajları var… Her ne kadar Merkür retrosu zamanı gecikmeler ve duraksayan durumlar yaşamımızı yavaşlatıyor olsa da, bu Retro süreci içimizi ferahlatan gelişmelerle ve süprizlerle geliyor. Bu yüzden Merkür retrosunu “Eyvah”tepkileriyle karşılamamak gerek.  Geçirdiğimiz bu 2,5 yıl da hakettiğimiz başarılar da bu dönem bir bir hayatımıza gelecek…
 
2014 Aralık ayından beri hepimiz haritamızda Yay burcunun bulunduğu konularda çetin sınavlardan geçtik. Yargıladıklarımızı bir bir yaşadık, inandığımız şeylerin peşinden ne kadar gidebildiğimizle ve ne kadar hayata geçirebildiğimizle yüzleştik. Ne kadar emek versekte cevapsız kalan pek çok deneyimler oldu. Şimdi bu Merkür retrosuyla birlikte bu dönem neler öğrendiğimizi, ne kadar yol katettiğimizi, neleri eksik bıraktığımızı görecek ve yeni yıla yepyeni bir enerjiyle başlayacağız.
 
 Yaşadıklarımıza isyan etmek ve sürekli şikayet halinde olmak, gelişimimize engel olur ve bulunduğumuz noktada yerimizde saymaya devam ederiz. Ne kadar zor süreçler yaşıyor olsakta bu zorlukların bir de ödülü olacak elbet…  Satürne hala kızıyor ve kasvetinden kurtulamıyorsanız; Merkür Retrosu sizi bu kaostan zihinsel, fiziksel ve ruhsal olarak çıkaracak ve uyanışınıza hizmet edecek.Anlam veremediğiniz pek çok şey aydınlanacak ve göremediğiniz gerçekliğe uyanacaksınız. Yeter ki görmeyi, yaşamayı kabul edin…
 
 
 
2 – 3 – 22 – 23 Aralık tarihlerinde durağan konumda olan Merkür; bugünlerde iletişimle ilgili konularda ve zihinsel işlerimizde zorlanabileceğimizi ve bu gibi konuları ertelemek gerektiğini gösteriyor. 20 – 26 Aralık’ta Neptün karesi de aktif olacağı için unutkanlık, dalgınlık gibi durumlara karşı ektra dikkatli olmamız gerek.

5 – 6 Aralık 2017’de Satürn’le kavuşum halinde olacak olan Rx-Merkür; iletişim ve hayatın akışında duraksamaya neden olabilir. Geçmişle ilgili konular tekrar karşımıza çıkabilir. Bugünlerde önemli görüşmelerden kaçınmalı, karamsar ve kaygılı düşüncelerimizi kontrol etmeliyiz.  Eleştirilere açık olabilir ve büyük dersler öğrenebiliriz. 

9 – 11 Aralık tarihlerinde Rx-Merkür ~ Uranüs üçgeni; sürpriz haberleri, konuşmaları ve karşılaşmaları beraberinde getirebilir. Katı ve yargılı düşüncelerimizden özgürleşerek olaylara daha geniş bir perspektifle bakabilir, yeni ve alternatif yollar keşfedebiliriz.

13 Aralık’ta Rx-Merkür Güneş kavuşumu; düşüncelerimizle dikkat çekeceğimiz ve çekim yasasını aktif olarak kullanabileceğimiz bir güne işaret ediyor. Bugün bol bol dua edebilir, olumlamalar yapabilir, geçmişte çözümsüz kalan ve çözüme ulaşmasını istediğimiz konularla ilgili harekete geçebiliriz. Dikkat çekmesini istediğimiz konular için güzel bir gün…

15 Aralık’ta Rx-Merkür Venüs kavuşumu; aşk ve ilişkilerle ilgili gelişmelere dikkat çekiyor. Küslükleri gidermek, ilişkilerimizde yaptığımız hataları telafi etmek için harika bir gün. Ayrıca bugünlerde eski sevgililerle karşılaşmalar ve konuşmalar da gündeme gelebilir. J
 
 
 Merkür Retrosunda Neler Yapabiliriz ?
 
        Daha önceden başladığımız ve yarım bıraktığımız bütün işleri tamamlayabilir, kendimize daha fazla vakit ayırarak dinlenmeye zaman ayırabiliriz.
        Bozuk olan elektronik aletlerimizi ve eşyalarımızı tamir ettirebiliriz.
        Derste ya da işte anlamadığımız konuların üzerinden tekrar geçebiliriz. Bilgileri pekiştirmeye yönelik çalışmak, tekrar etmek süreç boyunca çok verimli olacaktır.
        Retro nedeniyle durdurduğumuz işlerle ilgili araştırmalara ve çalışmalara devam edebiliriz. Yarım bıraktığımız kitapları bitirebiliriz. J
        Evimizi, eşyalarımızı, çekmeceleri, kıyafetlerimizi düzenleyebilir; kullanmadığımız eşyaları ihtiyaç sahipleriyle paylaşabiliriz.
        Unutamadığımız kişileri arayabilir, karmik borçlarımızdan özgürleşebilir, kırgınlıklarımızı ifade edebilir, kırdığımız insanlardan özür dileyebiliriz.
        Kendimizi ifade etmek için ekstra çaba harcamak yerine, kendimizi daha çok dinlemeli ve tüm hayatımızı, ili
şkilerimizi ve kararlarımızı gözden geçirebiliriz.
 
 
 
Merkür Retrosunda Yapılmaması Gerekenler…
 
    Elektronik alet, telefon vb. eşyalar satın almamalıyız.
    Her türlü yeni girişimden uzak durmalı, önemli konularda risk almamalıyız.
    Anlaşma, sözleşme, kira kontratı gibi evrak ve imza işlerini ertelemeliyiz.
    Mail atarken ve mesaj gönderirken, arama yaparken alıcı bilgisini iki kez kontrol etmeliyiz.
    Eski sevgiliyle barışmak, yeni tanıdığımız insanlarla ilişkiye başlamak, ortaklık süreç boyunca kurmak tavsiye edilmez.
    Söz vermek, yeni kararlar almak bu süreçte almak uygun değildir.
     Yeni iş projelerini ve teklifleri etraflıca düşünmek ve Retro bitimiyle karar vermek uygun olacaktır.
    Olayları kendi açımızdan değerlendirme ve objektif olamama bu süreçte daha çok yaşanır. Karşımızdaki kişinin ne demek istediğine kulak vermeliyiz.
 
Elektronik aletlerde arızalar, internette kopmalar ve yavaşlamalar, trafikte gecikmeler, uçuşlarda rötarlar, beklenen haberlerin ve yapılacak konuşmaların gecikmeye uğraması bu süreçte daha sık karşımıza çıkabileceği için, sakin ve akışta kalmak, kontrol duygusundan çıkmak, gideceğimiz yerlere daha erken gitmek huzurumuzu artıracaktır. J Süreç boyunca kişisel gelişimimize odaklanmak, inançlarımızı ve hedeflerimizi gözden geçirmek, kendimize yeni bir rota belirlemekte çok verimli olacaktır. 

Beklediğiniz haberleri aldığınız ve bütün belirsizlikleri netleştirerek zihninizi rahatlattığınız keyifli ve verimli bir süreç olmasını dilerim.
 
Sevgiyle…
 
Miray Ertuğrul
 
Yıllık astroloji danışmanlığı ve doğum haritası analizi için iletişim; 0538 853 39 67 – miray.ertugrl@gmail.com
 
Merkür Retrosunun Burcunuza Göre Etkileri
 
Koç
 
 
Boğa
 
İkizler
 
Yengeç
 
Aslan
 
Başak
 
Terazi
 
Akrep
 
Yay
 
Oğlak
 
Kova
 
Balık
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 134
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1944
Kayıt tarihi
: 24.12.13
 
 

Psikoloji, Ruhsal ve Karma Astroloji, yakından ilgileniyor. Yıldızların rehberliği doğrultusunda ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster