Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Aralık '09

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
1114
 

Yay Zordur Ama

Yay Zordur Ama
 

Resim alıntıdır


Dışa dönük ve konuşkan Yay’ların enerjisinden faydalanmanızı öneririz. Sakin olanlarınsa düşüncelerinden faydalanmak, görüş almak yerinde olur. “Şiddetle öfkeye kapılma eğilimlerini ne yapalım peki?” diyenleriniz olacaktır. Sabredin! Çevrenizde yalan söylemeyen, renkli birine ihtiyacınız olduğunda onlara sabır göstermenin faydalarını göreceksiniz.

Kendini bir anda bir ilişkinin içinde bulabilen Yay’ların evlilik denince duraksadıkları düşünülür. Etrafınızdaki evli Yay’ların çokluğu bu ön yargının kırmanıza sebep olabilir. Onların evliliğe hayır demesi zor ama dediklerinde “evliliğe hayır” demeleri daha zor şüphesiz!

Yay, hayatı kimsenin sevmediği kadar sever ve gayretle hayata kendi damgasını vurmaya çalışır. Orta karar başarılar ve geleneksel düşünüş ona göre dehşet vericidir. Onun ihtiyacı, iyi bir yaşam ve yeni düşüncelerin keşfedilebileceği özgür bir ortamdır. Onu tanıyarak bu beklentileri birlikte karşılamaya hazır mısınız? Yay insanları iyimser, canlı, atılgan, zeki ve rollerinden çok emindirler. Cesaretlerini kanıtlayabilecekleri her fırsatı değerlendirirler ve kendilerine yararlı olacağını düşündükleri insanlarla ilişki kurarlar. Yay umudunu, ünlü ve tüm dünyada takdir görmüş, sıra dışı yetenekleri olan kişilere bağlar. Dünyadaki güçlü ve büyük kişilerin yaydığı ışıkla güneşlenir, başkalarının yaptığı işlerle övünmekten çekinmez. Bazen, onun aslında hakkı olmayan bir nüfuza sahip olduğu iddia edilir. Bu burç bir yönetici olarak tanınır. Her zaman çok sempatik olmasını beklemeyin, baksanıza övünülecek ne çok şeyi var! İyisi mi siz onun sıkça seyahat etme teklifini geri çevirmeyin, beraber yola çıkın, bu onu rahatlatacaktır. Yayın kendine güveni, üzerinizde bir kıvılcım etkisi yapar. Bir Yay’la geçinmek öyle çok kolay bir iş değil. Öte yandan bu burç olmasaydı, Adem ve Havva'dan beri dünyada pek bir şey değişmezdi. Bir de bu açıdan bakın isterseniz. Yeni deneyimler elde etmek ve yaptığı işle sansasyon yaratmak için yanar tutuşur.

Benzer şekilde girişimci Koçlardan farklı olarak, Yay daima hareketlerinin sonuçlarına katlanmaya hazırdır. Ne kadar sorun karşısında üste çıkmaya çalışsa da adalet duygusu baskın gelecektir, içiniz rahat olsun! Değişim, kalıplaşmış kuralları hiçe sayma, ileri görüşlülük, liberal ve hoşgörülü olduğunu düşünen Yay’lar zaman zaman böyle olduğunu size de hissettirecektir. Yay, bu şekilde hissetmeyenlerin "aptal" olduklarını düşünür. Aksi halde neden Yay’ın liderliğini ve iyi özelliklerini kabul etmesinler ki? Yay’lar da hata yapar ve onların da çok parlak olmayan tarafları vardır elbet, mesela aynı anda birçok konuyla ilgilenmek... Değişim arzusu onu, ilginç gibi görünen her iddiayı araştırmaya iter. Başarısızlık korkusu ya da girişimlerinin karaya oturması Yay’a yabancı olduğu için sorunları genelde küçümser ve detaylarla uğraşmakta sabırsız olduğundan, bu görevi başkalarına bırakır. Sorun karşısında zekâsı en yüksek düzeyde çalıştığı için işler kısa sürede hallolur.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yay burcuyum ve keyifle okudum yazınızı... Çok doğru tespitler bence... Saygılar

Özgecan 
 23.12.2009 14:49
 

Bir yay burcu olarak yazdıklarınıza katılıyorum.Korkulacak bir şey yok.Burcun özelliklerini bilmiyenlere yazınızı öneriyorum.Saygılar.

Ahmet Ziya 
 23.12.2009 14:45
 

şu yazdıklarınız karşısında, kendimi daha bir fazla sevdim:))ellerinize sağlık

güzaltı 
 23.12.2009 14:42
Cevap :
teşekkürler...ben de kendimi sevdiğim için yayınlamak istedim.bir mola verdirdi bana ve motive etti.  23.12.2009 15:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 14
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 640
Kayıt tarihi
: 06.12.08
 
 

1972 doğumluyum. Halkla ilişkiler sektöründe çalışıyorum. Yaşamım işim, kitaplar ve yazı üçgeninde g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster