Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ekim '18

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Yaz Aylarından Sonra Leke Tedavisinde Sihirli Işık

Yaz Aylarından Sonra Leke Tedavisinde Sihirli Işık
 

Yazın ardından yine baş başa kaldığımız güneş kaynaklı cilt lekelerinin tedavisinde başvurulan yöntemlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Ancak unutmamak gerekir, nasıl bir tedavi yöntemi izleneceğini lekenin yerleşim yeri, derinliği, tipi, kişinin genel sağlığı ve yaşam tarzı gibi faktörler belirliyor. Bu yüzden en doğru tedavi, uzman bir doktor tarafından kişiye özel planlanan  ve kontrollü bir şekilde uzun süre devam eden  tedavidir.

Hızlı bir iyileşme süreci
Cilt yenileme yöntemi olarak bilinen sihirli ışık, leke tedavisinin yanı sıra yaşlanma belirtilerini geciktirmek, cildi tazelemek ve cildin gençlik halini korumak için de kullanılıyor. Sihirli ışık diğer yöntemlerden farklı olarak  cildin yüzeyinde doku kaybına neden olmuyor ve eski sistemlere göre daha hızlı bir iyileşme sağlamaktadır..

Kolajen yapıyı canlandıran etki
Sihirli ışık; cilde hasar verecekmiş gibi  davranan mikro nekrotik sütunlar oluşturarak, kontrollü yaralanmalar sayesinde, cildin iyileşme mekanizmasını  uyararak, cilt tonunda ve dokusunda genel bir düzelme; ciltten içten dışa bir yenilenme sağlıyor.  Böylelikle yeniden modellenmiş  kolajen dokusuna sahip taze bir cilt ortaya çıkmaktadır.

Uygulamadan sonra cildin iyileşmesi 1-3 gün sürüyor. İlk 2 gün ciltte hafif bir kızarıklık  ve ödem gözükebilmektedir. Seans sayısı , cilt sorununa ve hastanın beklentisi doğrultusunda ortalama 2-4 seans aralığındadır.

Op. Dr. Gökhan Haytoğlu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

www.gokhanhaytoglu.com

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!