Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Eylül '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
506
 

Yaz duvara, gönlü olsun.

Yaz duvara, gönlü olsun.
 

Özel günlerde her birimizin farklı beklentileri olur. Türlü kutlamalardan pek hazzetmiyor gibi davranır, kendimizin bile umursamadığı izlenimini veririz. Halbuki hepimizin içerisinde 'hatırlanmak' ve 'önemsenmek' isteğinin tavan yaptığı günlerdir. Kutlanması gerekilen yerlerde, en içten dileklerinizle yapın bunu. Biraz olsun gerçekçi olarak, sosyal platformun dışına bir iki adım atarak yapın ama.

Doğum günleri mesela. Herşey artık daha basit. Önceleri unutulmaması gereken kişileri türlü yerlere not eder, alarmlar kurar, günü geldiğinde arar ya da yanına giderek kutlamalarımızı yapardık. Şimdi öyle mi? Facebook sayesinde bir gün öncesine kadar haberin yokken, sabah bir bakıyorsun yan tarafta beliriveriyor 'şunun bunun doğum günüsü' diye. Sonra bir tık ötende, iki üç kelimeyle yapabiliyorsun kutlamanı. Ne alâ! Oraya, o 'duvar' denen yere giripte dünyaları yazsan, ne önemi var? Ben senin sesini duymadıkça, yüzünü görmedikçe o içtenliğini nasıl anlayabilirim? Belki uzaktasın, belki göremiyorsun, belki de bilmiyorsun ne yapabileceğini, o zaman dahi biraz daha ileriye gidemez misin? Şu duvarın dışına mesela? Özel olarak iyi niyetlerini, kutlamalarını iletemez misin? Facebook yokken biz ne yapıyor muşuz allaseniz?

İşin ironik yanı, ben de yapıyorum bunları.. Ama neden? Ne görmüşse onu yapmaz mı insan? 'Herşey karşılıklıdır' ilkesi, elde olmadan çıkmaz mı açığa? Ben şimdi geçmiş doğum günümde yüzyüze kutlamayı tercih etmiş, üzerine bana harika 1-2 saat yaşatmış insana kurusundan bir mesaj göndererek mi kutlama yapacağım? Hayır. Ona çok güzel şeyler hazırlayacağım. Geri kalan herkes; duvarınız hep açık olsun!

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 618
Kayıt tarihi
: 24.08.11
 
 

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Tarih bölümü öğrencisiyim. Bölümümden de anlaşılacağı üzere 'tarih' ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster