Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '21

 
Kategori
Beslenme / Diyet
Okunma Sayısı
69
 

Yaz Gülü Modası

Hayatta bazı şeyler var, onları görünce ve duyunca insan mutlu oluyor. Toplum olarak zor dönemlerden geçtik ve hala da geçiyoruz ama ışığın gözüktüğünü söyleyebilirim. Kişisel olarak hissettiğim bu. Hayatımızın normalleşmeye başladığı günlere adım attık ve umarım en güzel şekilde ilerleyeceğiz. Çok da felsefe yapmadan kendi işime bakayım. Bu normal hayatımıza dönüşün olduğunu biraz da nasıl hissettim biliyor musunuz? Yaz yaklaşınca yaşadığımız bir klasikle…
 
Her yaz mevsimi yaklaştığında Yalın’ın o güzel şarkıları bize müjdesini verir. ( Yakınlarım bilir, ne çok sevdiğimi.) Bu yaza özel şarkıyı duyduğumda bilirim ki dondurma mevsiminin açıldığı ve içimizin ferahlayacağı döneme girmiş bulunmaktayız.
 
“Yalın’ın yaz şarkısı = Güzel günlerimize başlangıç”
 
Derken… Bu güzel şarkı eşliğinde yeni bir dondurma üretimiyle tanışmış oldum. Gıda tasarımı yakından ilgilendiğim bir konu, hatta çoğu yazıda bahsederim. Tasarım, gıdayı bambaşka bir hale getirip enerjisini en yüksek noktaya taşıyabilir. Sizlere koşa koşa haberini getirdiğim ürün: “ Yaz Gülü”
 
Gül şeklinde bir dondurma üretimi sizce de çok nahif değil mi? Dondurmayı hediye ettiğiniz kişiye bir gül uzatmış hissi veriyor size, karşıdaki de gül şeklinde bir dondurma alıyor. Üretici tasarladığı bu gül kornetlere “ Yaz gülü” ismini vermiş. Renkleri daha etkileyici! Mor, sarı ve kırmızı olmak üzere 3 rengi bulunuyor bu çiçek dondurmaların. Mor olan gül, lavanta ve orman meyveleri sosu içeriyor. Sarı olan gül, mangolu ve ona ahududu sosu eşlik ediyor. Gülü kırmızı olarak kabul eden tüketiciler ise karadut meyvesi ve bitter çikolata sosuyla karşılaşıyor. Ben henüz tadamadım fakat “Sarı yaz gülü” benlik gözüküyor!
 
Sevgili Yalın, sen şarkılarınla hep hayatımızda ol. Olur mu?
 
Değerli üretici, hayatımızı renklendirip çiçeklendirmen yapabileceğin en güzel şey. Daha nice anlamlı ve böyle orijinal üretimlere…
 
Tüketiciler, gençler ve okurlar adına teşekkür ederim!
 
Not: “1 şarkı + 1 dondurma mutluluğu”
 
Sağlıkla Kalın!
 
Gıda Yüksek Mühendisi
 
Nermin Özge Bilge
 
 
 
 
 
 
 
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 367
Toplam yorum
: 46
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 299
Kayıt tarihi
: 20.02.15
 
 

Gıda Yüksek Mühendisi  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster